kostka

Kostka brukowa jest to świetne rozwiązanie jako podłoże do wyjazdu z garażu, chodnika w grodzie, lub jako opaska domu lub całego ogródka. Zaletą takiej kostki jest przede wszystkim trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dodaje ona eleganckiemu wyglądu naszemu domowi, przez to wygląda on bardziej nowocześnie i elegancko. Jednak układanie nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Na co należy zwrócić uwagę przy układaniu lub wymianie kostki brukowej? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ukladanie-kostki-brukowej/

Jak przebiega układanie kostki?

Na początku, jeżeli planujemy wymianę, dokładnie Musimy sprawdzić stan kostki. Nie podlega one reklamacji uszkodzeń spowodowanych nieprawidłowym montażem, dlatego warto jest o nią zadbać. Ważne jest również to, aby zadbać o odpowiednie podłoże pod kostkę. Dobrze będzie zorganizować do tego doświadczoną ekipę pracowników, którzy będą wiedzieli jak zrobić wszystko krok po kroku, aby kostka służyła nam przez wiele lat bez zarzutu. Układanie kostki składa się z kilku etapów. Żadnego z nich nie wolno pominąć, jeżeli chcemy się cieszyć w i wysoką jakością wykonania. Na początku musisz wyznaczyć teren, na którym położysz swoją kostkę. Na linii w krawężników należy rozciągnąć cienki drut, który będzie stanowił model. Następnie usuwany jest humus, czyli warstwa gleby, która wymieszana jest roślinnością. Będzie to około od 15 do 35 cm grubości w zależności od typu kostki oraz zastosowania jej. Na dnie takiego wykopu umieszcza się warstwę grubego żwiru. Dobra będzie również mieszanka żwiru z piaskiem, o ile jest ona odpowiednio ubita. Następnie wystarczy, że położymy naszą kostkę w odpowiednim miejscu. Następnie całość zasypiamy piaskiem. Nadmiar piasku usuwamy i możemy cieszyć się pięknie ułożoną kostką. A jak wyglądają koszta? 

Jaki jest koszt ułożenia kostki brukowej?

Cena liczona jest za metr kwadratowy może różnić się ona w zależności od regionu, typu gleby, podłoża, a także poziomu skąd panowania wzoru. Ważna jest również wielkość pojedynczych kostek. Przyjmuje się, że cena ułożenia metra kwadratowego kostki będzie to koszt wynoszący średnio 65 zł.

Zobacz też: http://kobiecylajf.pl/id4762,nauka-i-rodzaje-tanca-towarzyskiego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ