kwiaty ogrodowe wieloletnie wysokie

Dzisiejszym tematem artykułu będą kwiaty ogrodowe wieloletnie wysokie. Są to jedne z tych rodzajów kwiatów, które są wyjątkowo często wybierane przez ogrodników. Kwiaty ogrodowe wieloletnie wysokie cieszą się popularnością ze względu na to, że nie tylko prezentują się one pięknie, ale również wytrzymują mrozy i relatywnie niską temperaturę, a odpowiednio pielęgnowane są w stanie wytrzymać wiele lat.

kwiaty ogrodowe wieloletnie wysokie

Kwiaty ogrodowe wieloletnie wysokie – czym one tak właściwie są?

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest oczywiście udzielnie odpowiedzi na pytanie, czym są kwiaty ogrodowe wieloletnie. Do kwiatów ogrodowych wieloletnich zalicza się powszechnie wieloletnie rośliny zielne. Nazwę byliny ogrodowe należy traktować jako skrócony termin umowny. Pełna nazwa powinna brzmieć: byliny ozdobne, zimujące w gruncie, ponieważ w użyciu jest wiele popularnych bylin nie znoszących mrozów jak begonie, dalie, kanny. Należy mieć ten aspekt pod uwadze, kiedy zdecydujemy się na zakup bylin. Dlatego, że wiele osób wychodzi z założenia, że każda bylina będzie w stanie wytrzymać na zimowym gruncie. Niestety tak nie jest. Wiele z nich nie radzi sobie z surowymi warunkami i zwyczajnie obumierają. Mamy nadzieje, że będziecie mieli ten aspekt na uwadze. Aczkolwiek warto zwrócić uwagę na fakt, że kwiaty ogrodowe wieloletnie wysokie, cechują się przede wszystkim, niezwykłą arią kolorów. Jest ona w stanie sprawić, że każdy ogród będzie wyglądał przepięknie.

Dlaczego warto zdecydować się na kwiaty ogrodowe wieloletnie wysokie?

Wiele osób decyduje się na wieloletnie rośliny zewnętrzne o stojącym, wysokim pokroju przede wszystkim z uwagi na ich praktyczny aspekt. Takie gatunki świetnie nadają się do samodzielnego modelowania ogrodu. Można posadzić je w miejscu, które nie zachwyca estetyką, a same rośliny  skutecznie zasłonią je na wiele lat. Z uwagi na to, że zwykle nie są one wymagające, chociaż często wymagają żyznego podłoża – jednym z takich gatunków są na przykład piwonie –  będą świetnym wyborem w okolice ekologicznego kompostownika. Zasłonią go, a przy okazji będą pięknie kwitły.

Kwiaty ogrodowe wieloletnie wysokie eliminują problem dodatkowych nasadzeń (np. późną wiosną lub pod koniec lata). Dzięki nim ogród jest dekoracyjny niemal przez cały sezon. W wielu przypadkach są to jednocześnie rośliny łatwe w uprawie. Pytanie jakie zapewne się wam nasuwa, to jakie są to byliny wieloletnie długo kwitnące? Według nas na prowadzenie wychodzą:

  1. Astry Nowoangielskie – Astry nowoangielskie nadają się na rabaty bylinowe, do grup w ogrodach i parkach, do ogrodów naturalistycznych. Roślina miododajna, przyciąga też motyle. Nie nadają się astry nowoangielskie kwiat cięty bo zamykają się podczas deszczu, wieczorem i po ścięciu
  2. Jukka Ogrodowa – Potężne i egzotycznie wyglądające kwiatostany w kształcie wiechy. Kwiaty dzwonkowate o długości około 7cm, zwisłe, w kolorze bladoseledynowym lub kremowobiałym. Przyjemnie pachnie.
    Liście zebrane w dużą rozetę, zimozielone, są sztywne i ostro zakończone w kolorze ciemnozielonym z lekkim błękitnym nalotem.

Więcej na temat kwiatów ogrodowych możesz dowiedzieć się z artykułów zawartych w serwisie Fajny Ogród.

[Głosów:70    Średnia:2.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ