łóżko wysuwane podwójne

W wielu domach z uwagi na warunki lokalowe dzieci mieszkają we wspólnym pokoju. Oczywiście noworodki i malutkie dzieci śpią zwykle w łóżeczku w pokoju rodziców, ponieważ bardzo ułatwia to nocne karmienie i jest powszechnie zalecane ze względów bezpieczeństwa. Jednak kiedy dziecko podrośnie i przesypia już właściwie całą noc, rodzice chętnie organizują przeprowadzkę pociechy do własnego pokoju.

W przypadku dwójki dzieci bardzo istotną kwestią jest odpowiedni wybór łóżka do wspólnego pokoju. Bardzo wygodne i bezpieczne jest położenie dzieci po prostu na materacach na podłodze lub w dwóch osobnych łóżkach, najlepiej takich, które rosną wraz z dzieckiem. Niestety często okazuje się, że dwa osobne posłania zajmują bardzo dużo dostępnej przestrzeni i niewiele miejsca pozostaje na przechowywanie ubranek czy zabawek lub na zabawę. W takiej sytuacji warto rozważyć bardziej kompaktowe rozwiązanie, jakim jest łóżko podwójne dla dzieci.

Łóżko piętrowe z pewnością mieści się w tej kategorii i stanowi dla dzieci niemałą atrakcję, jednak w przypadku kilkuletnich maluchów nie jest to rozwiązanie bezpieczne i zdecydowanie lepiej sprawdza się w późniejszym okresie, kiedy dzieci już podrosną. Dlatego też rodzice chętnie sięgają po łóżko dziecięce z wysuwanym drugim spaniem. Tego typu mebel ma bowiem wiele zalet. W ciągu dnia łóżko jest złożone i zajmuje dokładnie tyle miejsca, ile pojedyncze. Jest ono relatywnie wysokie, ale prawie zawsze wyposażone w barierkę zabezpieczającą przed wypadnięciem. Na noc natomiast dodatkowe posłanie jest w prosty sposób wysuwane na zasadzie podobnej do szuflady, dzięki czemu powstaje drugie, równie komfortowe miejsce do spania. Jest ono na tyle niskie, że małemu dziecku nie grozi upadek w trakcie snu, co jest częstą obawą rodziców.

łóżko z wysuwanym materacem

Łóżko podwójne wysuwane dla dziecka to doskonały sposób na zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni, szczególnie że tego typu meble często wyposażone są w dodatkowe szuflady do przechowywania pościeli lub innych rzeczy. Nawet w przypadku jedynaka można rozważyć inwestycję w takie łóżko, ponieważ nierzadko zdarza się, że dzieci zapraszają do siebie koleżankę lub kolegę czy też dziecko z rodziny i dodatkowe miejsce będzie idealne do przenocowania małego gościa. Na rynku jest bardzo szeroki wybór tego typu łóżek w różnych kolorach i atrakcyjnych kształtach, które można z łatwością dopasować do wybranej aranżacji dziecięcego pokoju. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj i jakość materaca, gdyż to on warunkuje komfort snu i zdrowie kręgosłupa.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ