Jak tanio kupować sprzęty RTV i AGD?

0
14475

Sprzęty RTV i AGD należą do najdroższych rzeczy, jakie musimy kupować do domu. Bez niektórych, takich jak telewizor czy zmywarka, da się żyć, jednak inne są wręcz niezbędne do normalnego funkcjonowania – kto wyobraża sobie życie bez lodówki, a coraz częściej także bez komputera? Niestety czasem te rzeczy się psują albo chcemy je wymienić na nowy, lepszy model. Wtedy wybieramy się do sklepu i kupujemy to, co wpadnie nam w oko… Czy aby na pewno? Ten model zakupów może sprawdzić się, gdy przetrą nam się spodnie, ale niekoniecznie gdy pralka zacznie przeciekać.

Większe i droższe sprzęty trzeba kupować z większą rozwagą. Nie tylko dlatego, że jest to dobre dla naszego portfela, ale również dlatego, że będą nam one służyć przez lata i jeśli wybierzemy źle, to z konsekwencjami tego wyboru przyjdzie nam się mierzyć przez bardzo długi czas. Z drugiej strony jeśli poświęcimy odpowiednio dużo czasu na poszukiwanie tej idealnej lodówki i zapłacimy nieco więcej, by kupić model wyższej jakości, nie pożałujemy – lata dobrego działania wynagrodzą nam każdą dopłatę.

Jednak inwestycja w jakość wcale nie znaczy, że na każdy sprzęt RTV lub AGD musimy wydawać przysłowiowe miliony. Rozważnie podejmowane decyzje mogą umożliwić nam tanie kupno wielu sprzętów gospodarstwa domowego, które nie są gorsze niż ich droższe odpowiedniki, a może same są tymi markowymi odpowiednikami. Klucz do ich zdobycia tkwi w przebiegłości i mądrym planowaniu i zarządzaniu decyzjami.

Po pierwsze, żeby kupować tanio, trzeba kupować powoli. Pośpiech nigdzie nas nie zaprowadzi – jak mówi znane przysłowie, gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy. Niezależnie od naszych przekonań co do istnienia diabłów i och wpływu na rzeczywistość, ludowa mądrość ma w sobie ziarno prawdy – decyzje podejmowane w stresie, pod wpływem chwili rzadko kiedy mają dobre efekty. Nawet jeśli ciąży na nas presja czasu, bo pralka lub lodówka przestała działać i jak najszybciej trzeba kupić nową, powinniśmy zachować spokój. Analityczne podejście i chłodne spojrzenie może się okazać zbawienne dla portfela.

Po drugie ważny jest szeroki horyzont. Nawet jeśli potrzebujemy bardzo konkretnej rzeczy – piekarnika o konkretnych wymiarach albo komputera o danych parametrach – powinniśmy poszukać różnych modeli i wybrać najodpowiedniejszy. Dzięki wyszukiwarkom dostępnym na stronach internetowych sklepów możemy skutecznie filtrować rzeczy, by oglądać tylko te, które spełniają nasze najważniejsze wymagania. Nie chodzi o to, żeby szukając laptopa do biura przeglądać stacjonarne komputery gamingowe, ale o to, by nie ograniczać się do jednej marki czy modelu. Porównanie kilka, choćby po to, żeby utwierdzić się w pierwotnym wyborze jest tego warte – po fakcie możemy sobie powiedzieć, że podjęliśmy decyzję świadomie.

Po trzecie warto szukać promocji. Nie: iść do sklepu, gdy są promocje, a raczej szukać promocji, gdy chcemy coś kupić. Jeśli możemy odłożyć zakup w czasie, możemy zaczekać na obniżki w danym sklepie, jednak jeśli nagli nas czas, raczej wybierzemy sklep, w którym akurat jest promocja. A dla łowców okazji przygotowaliśmy kody rabatowe RTV Euro AGD.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUkładanie kostki brukowej
Następny artykułFiltry i dzbanki Dafi dla twojego zdrowia
Redakcja PolskiDom.com.pl

Studiuję projektowanie wnętrz na jednej z najlepszych uczelni w kraju. Mój cel to zostać świetną projektantką wnętrz w stylu skandynawskim, który uwielbiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ