Jak zachować porządek w łazience?

Zachowanie czystości i porządku w łazience nie jest rzeczą prostą. Warto zainwestować więc w odpowiednie artykuły, które pomogą nam w zorganizowaniu przestrzeni łazienkowej.

Najtrudniej jest w niewielkich pomieszczeniach. Brak wówczas przestrzeni na kosmetyki, akcesoria kąpielowe i ręczniki. W celu zachowania porządku należy na zewnątrz przechowywać tylko to produkty, których używamy na co dzień. Resztę schowajmy w szafkach.

Zamiast tradycyjnej mydelniczki postawmy lepiej na dozownik do mydła. Pozbędziemy się tym samym problemu nieestetycznych resztek mydła. Pojemnik jest poza tym dużo łatwiej utrzymać w czystości. Dozownik jest też na pewno rozwiązaniem bardziej higienicznym. Na rynku znajdziemy ich bogaty wybór kształtów i kolorów. Często dozownik wchodzi w skład większego zestawu, który tworzy również kubek na szczoteczki do zębów. Spójność kolorystyczna akcesoriów to na pewno dobra decyzja.

W każdej łazience muszą się też znaleźć wieszaki na ręczniki i powinno być ich tyle, ilu jest domowników. Warto zamontować także drążki do powieszenia mokrych ręczników.

Kosmetyki i podobne akcesoria możemy przechowywać w przeznaczonych do tego celu schowkach. Można umieścić je w różnego rodzaju wnękach lub obudowach. Warto pomyśleć o tym już na etapie projektowania. Dobrym miejscem do przechowywania jest na pewno zabudowa umywalki nablatowej lub montowanej na ścianie. W szafce warto umieścić również szuflady. Środki czystości warto ułożyć wokół stelaża bidetu. Nie będą wówczas zajmowały dużo miejsca na podłodze. Dobrym miejscem na nie będzie także schowek.

Jeśli w naszej łazience nie ma miejsce na zamykane schowki, można na ścianie powiesić otwarte półki. Kosmetyki można upakować dodatkowo w nieduże pudełeczka (szklane lub wiklinowe), aby wrażenie estetyczne było lepsze. Najlepsze są oczywiście akcesoria odporne na wilgoć i utrzymane w jednolitej kolorystyce. Najlepsze są te szklane oraz różnego rodzaju kosze i zamykane szafki. Dzięki temu będzie nam dużo łatwiej utrzymać porządek.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRustykalne dodatki do kuchni
Następny artykułPodwieszany sufit – wady i zalety
Redakcja PolskiDom.com.pl

Studiuję projektowanie wnętrz na jednej z najlepszych uczelni w kraju. Mój cel to zostać świetną projektantką wnętrz w stylu skandynawskim, który uwielbiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ