Jaką wannę warto wybrać do swojej łazienki?

0
411

Wanna jest bardzo ważnym elementem wyposażenia każdej łazienki. Wśród wielu różnych modeli możemy wybierać między innymi wanny przyścienne różnych typów oraz wanny wolnostojące. Ten podział na dwie największe grupy można oczywiście rozszerzyć, co często pomaga w jeszcze lepszym określeniu, jakiego typu wanna będzie odpowiednia do naszego domu. Zobaczmy zatem różne propozycje, o których warto pomyśleć.

Wanna wolnostojąca

Pierwszym typem wanny, o jakim możemy pomyśleć, jest oczywiście wanna wolnostojąca. To zazwyczaj dość duża wanna, którą, jak sama nazwa wskazuje, ustawiamy pośrodku pomieszczenia. Jest idealna przede wszystkim do dużych przestrzeni i łazienek w stylu pokoju kąpielowego – zarówno bardziej nowoczesnych, jak i tradycyjnych.

Świetnie zaprezentuje się między innymi wanna wolnostojąca Marmite Blanca, która odznacza się bardzo regularnym, owalnym kształtem. Prezentuje się niczym wielka misa o lśniącej, białej powierzchni. Z całą pewnością będzie doskonałym uzupełnieniem wielu aranżacji, w tym między innymi łazienek w stylu glamour. Wystarczy dodać do niej eleganckie meble i dekoracyjną baterię, aby uzyskać niesamowity wygląd całego pomieszczenia.

Wanna przyścienna (prosta)

Klasycznym rodzajem wanny, popularnie występującym w wielu polskich domach, jest zwyczajna, prosta wanna znajdująca się pod ścianą – a czasem nawet przy dwóch, jeśli zostanie umieszczona w rogu. Ze względu na to, że posiada bardzo prosty i regularny kształt, pasuje praktycznie do wszystkich pomieszczeń, niezależnie od ich wielkości.

Wanna prosta przyścienna może mieć też różne udogodnienia. Często spotyka się ją w wersji z niewielkim siedziskiem, które pomaga osobom starszym czy niepełnosprawnym w korzystaniu z tego akcesorium. Znacznie łatwiej niż w przypadku wanny wolnostojącej można też umieścić przy takiej prostej wannie uchwyty wspomagające seniorów.

Wybór modeli nie ogranicza się jednak tylko do tego prostego udogodnienia. Wanny przyścienne oferują także możliwość łączenia ich z funkcją prysznica poprzez specjalne parawany. Niektóre modele są także wyposażone w dysze do hydromasażu, co jeszcze bardziej zachęca do korzystania z nich ze względu na komfort, który oferują.

Wanna narożna (łukowata)

Pewnym rodzajem wanny przyściennej jest wanna narożna. Jest specjalnie dopasowana do umieszczenia w konkretnym narożniku (prawo lub lewostronna). Posiada jeden bok dłuższy, a drugi krótszy i lekko zaokrąglony brzeg zewnętrzny, wychodzący na centralną część łazienki.

Paradoksalnie, choć wydaje się często, że wanny narażone najlepiej sprawdzają się w dużych łazienkach, często można je też wykorzystywać w tych mniejszych. Są również idealne do pomieszczeń o nieregularnym kształcie. Wszystko dlatego, że pomagają w wykorzystywaniu narożników i zapewniają duża przestrzeń do kąpieli, mając jednocześnie podobne rozmiary, co wiele wanien prostych.

Dodatkowym atutem wanien narożnych jest ich atrakcyjny wygląd i wysoka funkcjonalność. Wiele z nich oferuje dodatkowe półeczki czy siedziska i zawsze prezentują się bardzo okazale i elegancko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ