Rustykalne dodatki do kuchni

Aby odmienić jedno pomieszczenie na styl rustykalny np. kuchnię, niekoniecznie musimy zmieniać cały jej wystrój. Czasem wystarczą drobne dodatki i artukuły, a odmienimy wnętrze nie do poznania nadając mu całkiem nowego charakteru.

Styl rustykalny to ludowość i prostota. Charakterystyczne dla niego są ludowe akcenty, materiały drewniane oraz pastelowe odcienie np. mebli i dekoracji. Dominują tutaj błękity, pudrowe róże i kolory ziemi. Dodatki i akcesoria wykonane powinny być z gliny, wikliny oraz lnu. Jak najbardziej wskazana jest również różnego typu ceramika. Styl ten z powodzeniem można łączyć także z nowoczesnymi formami uzyskując niepowtarzalny efekt.

Dla stylu rustykalnego typowe są meble wykonane z drewna. Mogą one mieć formę prostą lub rzeźbioną, warto jednak zachować w tym jednolitość w całym mieszkaniu. Pięknie w kuchni będzie prezentować się np. klasyczny kredens oraz stylowa drewniana skrzynia. Niełatwo takie rzeczy dostać, ale warto za nimi poszperać na aukcjach i targach. Dzięki nim stworzymy bowiem niesamowity klimat.

W tego typu aranżacji ogromnie ważną rolę odgrywają kolory. Królują w tym przypadku zdecydowanie brązy, pastele oraz kolory ziemi. Czasem pojawia się także klasyczna biel (ale nie śnieżnobiała), wymaga ona jednak odpowiedniej oprawy ze strony mebli i innych akcesoriów kuchennych.

W celu stworzenia wiejskiego klimatu trzeba pamiętać o rękodzielniczych dodatkach. Dobrze sprawdzą się wszelkie gliniane naczynia, ceramika. Można je poustawiać na półkach. Warto zainwestować również w kolorowe zasłony i obrusy, plecionki oraz małe dywaniki. Wszystko te akcesoria doskonale wkomponują się w rustykalny styl.

Styl rustykalny staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem w tematyce aranżacji wnętrz. Jeśli lubimy nowoczesne formy, z powodzeniem możemy go połączyć z stylem nowoczesnym. Wystarczy postawić na dodatki utrzymane w stylu ludowym np. rękodzieło, ceramikę czy naczynia wykonane z gliny. Dzięki temu zmienimy w prosty i szybki sposób charakter naszej kuchni.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ