Podwieszany sufit - wady i zalety

Podwieszane sufity to rozwiązanie dzisiaj stosowane już rzadko. Ma jednak szereg zalet, które sprawiają, że warto rozważyć ich zastosowanie.

Podwieszany sufit sprawdzi się zarówno w niewielkim, jak i dużym pomieszczeniu. Pomoże on skrócić zbyt długie wnętrze oraz powiększyć optycznie małe. Można dzięki niemu obniżyć wysoki suit i zmniejszyć w ten sposób zużycie energii cieplnej. Lustrzany sufit podwyższy natomiast pokój niski. konstrukcja podwieszanego sufitu pozwala na utworzenie na stropie różnych kształtów np. łuków.

Dzięki zastosowaniu podwieszanego sufitu można podzielić jedną dużą przestrzeń na mniejsze np. wydzielić w salonie część jadalną oraz wypoczynkową. Trzeba jednak uważać by ie zaburzyć przy tym proporcji wnętrz.

Montaż takiego sufitu pozwoli nam na zabawę światłem i uzyskanie ciekawych efektów. Można zastosować artukuły takie jak np. oczka halogenowe i oprawy typu downlight. Podkreślą one fakturę i kolor sufitu.

Sufit wykonany z płyty kartonowo-gipsowej sprawdzi się tam gdzie strop jest już zniszczony i popękany. Ukryjemy dzięki niemu także nieestetyczne przewody i kable oraz instalacje np. klimatyzacyjną. W przypadku awarii w każdym momencie taki sufit można w łatwy sposób zdemontować.

Obniżenie stropu może pomóc również w wytłumieniu nieprzyjemnych i denerwujących dźwięków np. w łazience i kuchni. Podwieszany sufit to także dobre rozwiązanie w pokoju dziecięcym, zniweluje bowiem zjawisko pogłosu. Sprawdzi się także w salonie, gdzie poprawi warunki akustyczne.

Montaż podwieszanego sufitu może być trudniejszy w pomieszczeniu podatnym na wilgoć. Należy wówczas zastosować materiały odporne na wodę np. impregnowane płyty sufitowe. Przed rozpoczęciem prac trzeba sprawdzić jeszcze, czy strop jest w stanie wytrzymać obciążenie. Aby wykorzystać taki sufit do zabudowy przewodów gazowych konieczna jest specjalna zgoda. Ze względów bezpieczeństwa nie wolno ukrywać rura gazowych.

Podwieszany sufit ma finalnie dużo więcej zalet niż wad, warto więc rozważyć sięgniecie po to rozwiązanie.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ