Jak urządzić funkcjonalną łazienkę

Łazienka to bez wątpienia jedno z najtrudniejszych do zaaranżowania przestrzeni, gdyż zazwyczaj jest najmniejszym pomieszczeniem w domu, jednocześnie musi pomieścić wiele sprzętu oraz mebli. Powinna być stylowa, ale co ważniejsze praktyczna. Jak ją urządzić, aby użytkowało się ją komfortowo?

Najważniejszy jest plan

Remontując czy wyposażając nową łazienkę, trzeba dokładnie wymierzyć całe pomieszczenie i zastanowić się, nad rozmiarem mebli oraz ceramiki sanitarnej. To bardzo ważna kwestia, gdyż powinny być zachowane odpowiednie odległości, aby łazienkę użytkowało się wygodnie. Następnie należy podjąć decyzję w zakresie stylu pomieszczenia. Należy też z dużą dokładnością odmierzyć wszystkie wnęki, w które planujemy ustawić meble czy ceramikę.

Armatura i ceramika łazienkowa

Jeżeli chodzi o zakup armatury i ceramiki łazienkowej, najlepiej wybierać całe serie, wówczas będziemy mieć pewność, że wszystko będzie do siebie pasować. W tym wypadku nie warto sugerować się wyłącznie ceną, takie rzeczy jak armatura czy ceramika to inwestycja na lata, przesadna oszczędność w bardzo krótkim czasie może się na nas zemścić i po roku użytkowania umywalki czy baterii łazienkowej niestety będziemy musieli wymienić je na nowe. Jeżeli zależy nam na przystępnych cenach i chcemy nieco zaoszczędzić, najlepiej robić takie zakupy w sieci. W ofercie http://www.interio.lublin.pl/asortyment/armatura można znaleźć naprawdę dobre jakościowo baterie łazienkowe, instalacje, ceramikę, płytki, wanny i kabiny prysznicowe, także w jednym miejscu można wyposażyć praktycznie całą łazienkę.

Dopasuj meble łazienkowe do armatury

Kolejną bardzo ważną kwestią są oczywiście meble łazienkowe – muszą mieć podwyższoną odporność na wilgoć, kluczowa będzie również pojemność. Najlepiej sprawdzą się głębokie szuflady, które będą bardziej praktyczny rozwiązaniem, bo będą w stanie pomieścić więcej rzeczy. Szafkę pod umywalkę najlepiej kupić w komplecie z umywalką, trzeba zwrócić szczególną uwagę również na jakość blatu, który będzie wymagał odpowiedniej impregnacji. Ważnym aspektem będą również detale typu uchwyty i okucia, które bezwzględnie muszą być zabezpieczone przed rdzą. Jeżeli chodzi o dodatki, to nie warto z nimi przesadzać, w tym wypadku im mniej bibelotów, tym lepiej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWybór dewelopera w Lublinie
Następny artykułZiemia ogrodnicza – jaką wybrać?
Redakcja PolskiDom.com.pl

Studiuję projektowanie wnętrz na jednej z najlepszych uczelni w kraju. Mój cel to zostać świetną projektantką wnętrz w stylu skandynawskim, który uwielbiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ