Efektowny remont łazienki i kuchni

Co jakiś czas nasze mieszkanie wymaga remontu. Dawne rozwiązania wychodzą z mody, materiały użyte w poprzednich remontach zużywają się i tracą na świeżości. Największym wydatkiem jest remont łazienki lub kuchni, ponieważ te pomieszczenia zazwyczaj zawierają płytki, które trzeba skuwać oraz kłaść na nowo. Ściana, na której zamierzamy położyć nowe kafelki powinna zostać właściwie przygotowana. Na początku trzeba ją odpowiednio wyczyścić ze starych płytek, robimy to korzystając z młota udarowego. Podczas tej czynności powstaje spory bałagan, dobrze jest więc systematycznie wynosić gruz, aby pracowało się lepiej, a kurz nie roznosił się po innych pomieszczeniach.

Następnie ścianę musimy wyrównać oraz zagruntować. Grunt sprawi, że nowe kafelki będą lepiej trzymać się powierzchni. Kładzenie płytek jest trudną czynnością, wymaga dokładności oraz siły i cierpliwości. Najlepiej, aby robił to specjalista, który z łatwością dotnie płytki i położy je równo. Krzywo położone kafelki będą nas irytować. Osoby, które nie mają pomysłu na projekt łazienki mogą skorzystać z pomocy projektantów. Istnieją też programy, które są niezwykłe pomocne przy wizualizacji naszego pomysłu. W małych łazienkach zwykle ludzie decydują się jedynie na prysznic, duże łazienki możemy urządzić uwzględniając w nich również wannę. W każdej łazience znajduje się też umywalka oraz szafka, w której trzymane są kosmetyki oraz przybory toaletowe. Remonty łazienek są kosztowne i trwają długo, dobrze je robić latem.

Innym, równie kłopotliwym pomieszczeniem do odnawiania jest kuchnia. Meble kuchenne robi się zazwyczaj na wymiar, gdyż każdy posiada inaczej zorganizowane pomieszczenie. Teraz modne są meble w stylu prowansalskim lub skandynawskim. Są w kolorach jasnych i stonowanych, idealnie sprawdza się biel, beż oraz szarość. Blaty mogą być drewniane lub z wykonane z kompozytu. Sprzęty AGD, na które się decydujemy mogą zostać zabudowane za pomocą mebli kuchennych. To świetne rozwiązanie dla osób, które lubią minimalistyczny styl i pragną mieć wysoce estetyczną kuchnię. Pomiędzy szafkami stojącymi a wiszącymi zwykle umieszcza się płytki kuchenne, ma to znaczenie nie tylko dekoracyjne, ale i praktyczne.

Podczas przygotowania potraw ściana nie zostaje zabrudzona, osad z płytek można w bardzo prosty sposób zetrzeć. W kuchni istotne jest same wykonanie szafek i półek. Wysuwane szuflady, ciche domykanie oraz podświetlone szafki znacznie usprawniają gotowanie. W kuchni bardzo ważna jest właściwa wentylacja, z tego względu nad piecem powinien być wydajny okap, który wyciągnie nadmiar pary uwalniającej się podczas gotowania. Sprawna wentylacja sprawi, że para wodna nie będzie osadzała się na oknach oraz na ścianach. Dzisiaj kuchnie są raczej połączone z jadalnią lub z salonem, dlatego powinny być wykonane w podobnym stylu. Kontrast pomiędzy tymi pomieszczeniami może spowodować nieco chaosu, dlatego najlepiej dobierać podobną kolorystykę oraz styl wiodący. Czasami eklektyzm jest ciekawym i dobrym rozwiązaniem, ale powinien być wykonany w dobrym guście.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ