jaka gra ćwiczy pamięć dziecka?

Memory, jest to jedna z rodzajów gier pamięciowych. Jej zaletą jest to, że ma proste zasady. Dzięki czemu nawet młodsze dziecko jest w stanie w nią zagrać. Świetnie sprawdza się w edukacji i rozwoju nawet najmłodszych dzieci. Gra składa się z kilkunastu par kartoników, na których znajdują się rysunki.

Dlaczego warto grać w Memory?

Memory, oprócz zapewnienia świetnej rozrywki, pomagają także kształtować i ćwiczyć umysł malucha. Jest to bardzo ważne, w przypadku młodszych dzieci. Na czym polega gra Memory? Jest to nieskomplikowana gra, która polega na odnajdywaniu par obrazków. Taka zabawa pomaga rozwijać pamięć i wyobraźnie dziecka, jego orientację przestrzenną oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Memory dla dzieci

Zaletą gry Memory jest niska cena oraz to że jest dedykowana zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Dzięki prostym zasadom, taka gra nadaje się dla dzieci w każdym wieku, nawet dla dorosłych. Dodatkowo ćwiczy pamięć i spostrzegawczość dziecka. Ten rodzaj zabawy poprawia również motorykę, refleks i koordynację ręka–oko. Rozwija również umiejętności społeczne, ponieważ można się w nią bawić w dwie, lub więcej osób. Małe dziecko bawiące się w tą grę, uczy się przestrzegania zasad oraz cierpliwości.

Jaką grę Memory wybrać?

Podczas wyboru odpowiedniej gry Memory dla swojego dziecka, powinniśmy wziąć pod uwagę wiek gracza. Dla malucha 3-letniego należy szukać gry z dużymi kartami, które ukazują proste obrazki. W przypadku dzieci 5+, można śmiało zwiększyć poziom trudności. Taki zestaw Memory będzie miał więcej elementów i bardziej rozbudowane obrazki. Dzieci w takim wieku mogą już grać w gry, w których podstawowe zasady zostały rozszerzone o nowe elementy.

Starsze dzieci, których umysł pracuje już coraz sprawniej powinny grać w memory, które są na poziomie zaawansowanym. Jest to świetnie połączenie zabawy i nauki.
Dziecko, które przygotowuje się do pójścia do szkoły, powinno korzystać z gry, która uczy. W zależności od naszego wyboru, może to być matematyka, język obcy lub znaki drogowe.

Przeczytaj też: http://www.infofinansowy.pl/gry-planszowe-dla-dzieci-jako-forma-spedzania-wolnego-czasu/

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ