Dom to miejsce święte. Miejsce przeznaczone do wypoczynku. Miejsce, w którym można być naprawdę sobą, wyrazić siebie i marzyć – również dzięki temu, w jaki sposób urządza się jego wnętrze. Te słowa to rdzeń filozofii jednej z najstarszych i najbardziej cenionych na świecie firm produkujących tapety, jaką jest Sanderson. A jak teoria przekłada się na praktykę? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Założone w 1860 roku niewielkie przedsiębiorstwo pana Sandersona początkowo importowało na Wyspy Brytyjskie tapety wytworzone we Francji. Wkrótce jednak właściciel postanowił sam zająć się projektowaniem i produkcją tych ozdób ściennych, tak aby bardziej odpowiadały angielskim gustom. Marka Sanderson po dziś dzień nie ustaje w poszukiwaniach nowych wzorów i rozwiązań technologicznych, które sprawią, że spośród wielu oferowanych przez nią możliwości każdy – niezależnie od tego, skąd pochodzi – mógł odnaleźć tapetę idealną dla siebie.

Wyjątkowe wzory

Oprócz bowiem tradycyjnych motywów rodem z sielskich angielskich posiadłości Sanderson dysponuje szeroką gamą deseni współczesnych, w tym też zupełnie awangardowych. Równie okazale prezentuje się wybór harmonijnie skomponowanych zestawień kolorystycznych: od subtelnych, zgaszonych półtonów po soczyste, pełne życia barwy. Na szczególną uwagę zasługuje zaś kolekcja przepięknych tapet dedykowanych pokojom dziecięcym Sanderson Abracazoo, w Polsce dostępna za pośrednictwem sklepu Kraina Barw.

Zatrudnieni na stałe projektanci niestrudzenie poszukują nowych, oryginalnych wzorów, obficie czerpiąc z dorobku poprzednich pokoleń i inspirację znajdując w bogatych archiwach firmy. Ich celem jest bowiem stworzenie deseni pełnych świeżości, a zarazem ponadczasowych. Stylowych, ale jednocześnie sprawiających, że czujemy się w ozdobionych nimi wnętrzach po prostu dobrze i komfortowo.

Ponadczasowa jakość

Tapety Sanderson to jednak nie tylko cudowne motywy. To również dziedzictwo solidnego rzemiosła. Firma od niemal stu lat wytwarza własne materiały, które wykorzystuje do produkcji swoich tapet, nieprzerwanie pracując nad udoskonalaniem metod i gotowych wyrobów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że manufaktury Sanderson znajdują się nie w Azji, lecz w Wielkiej Brytanii, a zachodzące w nich procesy odbywają się z pełnym poszanowaniem zarówno zatrudnionych tam osób, jak również środowiska naturalnego.

W rezultacie powstają najwyższej jakości tapety, które z powodzeniem można zastosować w salonie, jadalni, przedpokoju, sypialni, a nawet łazience i kuchni. Niezależnie od tego, czy tapeta jest klasycznie papierowa, czy też wzmocniona flizelinowym podłożem, cechować ją będzie duży stopień odporności na działanie światła, jak również na zabrudzenia, które z łatwością można usunąć przy pomocy wilgotnej ściereczki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDlaczego warto wybrać ekogroszek?
Następny artykułCzy warto kupić materac Tempur?
Redakcja PolskiDom.com.pl

Studiuję projektowanie wnętrz na jednej z najlepszych uczelni w kraju. Mój cel to zostać świetną projektantką wnętrz w stylu skandynawskim, który uwielbiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ