Każdego roku mieszkańcy domów jednorodzinnych zastanawiają się, po jaki rodzaj opału sięgnąć.

Ich rozważania są spowodowane zwłaszcza wysokimi cenami węgla kamiennego, a także coraz głośniejszą dyskusją na temat jakości najtańszego opału. Po jaki opał warto zatem sięgnąć?

Ekogroszek – tani i ekologiczny materiał opałowy

W ostatnich latach szczególnym zainteresowaniem cieszy się ogrzewanie domów za pomocą ekogroszku. Warto zaznaczyć, że ekogroszek jest przeznaczony do specjalnych typów pieców CO, dlatego zanim kupi się ten właśnie materiał opałowy, powinno się wymienić kocioł grzewczy na nowocześniejszy. Po zamontowaniu nowego pieca centralnego ogrzewania można kupić ekogroszek. Jest to opał, który sprawdza się w piecach z podajnikami, co oznacza, że kocioł grzewczy można zasypać raz na kilka dni. Dodatkowo spalanie ekogroszku wiąże się z powstawaniem niewielkiej ilości popiołu, dzięki czemu czyszczenie popielnika jest rzadsze.

Najlepszym wyborem do domów jednorodzinnych jest eko groszek workowany. Worki ważące kilkadziesiąt kilogramów są łatwiejsze w składowaniu, a zasypywanie pieca wymaga posiadania mniejszej siły fizycznej. Ponadto, workowany opał jest zabezpieczony przed dostępem wilgoci oraz myszy lub szczurów, dzięki czemu można przechowywać go nawet w piwnicach znajdujących się w kamieniach i starych budynkach.

Przyłącz się do walki ze smogiem

Wybierając ekogroszek do ogrzewania domu jednorodzinnego, ma się pewność, że spala się w piecu w pełni ekologiczny materiał. Opał ten podczas spalania nie wytwarza szkodliwych substancji, dzięki czemu nie przyczynia się do powstawania smogu. Ma to ogromne znaczenie dla stanu środowiska naturalnego w Polsce – powietrze nad polskimi wsiami i miastami przez cały okres grzewczy jest zanieczyszczone najsilniej w Europie. Walka ze smogiem jest istotna, gdyż znajdujące się w smogu pyły zawieszone PM 2,5 oraz PM 10, a także związki siarki, powodują liczne choroby górnych dróg oddechowych. Ponadto zanieczyszczone powietrze przyczynia się do pojawiania się alergii u dzieci i dorosłych, szkodzi astmatykom, osobom cierpiącym na schorzenia układu krążenia i na nowotwory. Z tego powodu warto wybrać ekogroszek i przyczynić się do poprawy jakości powietrza nad Polską. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ