materac tempur

Sen to jedna z podstawowych potrzeb, niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Odpręża nasze ciało i mięśnie, redukując napięcia i przeciążenia powstałe w ciągu dnia, a także regeneruje mózg, który podczas snu odpoczywa i dopiero po należytym relaksie jest zdolny do dalszej, wytężonej pracy. Dobry sen to warunek bycia nieprzemęczonym. Jednak żeby się dobrze wyspać, trzeba mieć na czym. Ostatnimi czasy, coraz większą popularność zdobywają materace Tempur. Sprawdźmy, czy warto kupić materac Tempur.

Czy Tempur ogranicza rodzaj materaca?

Tempur to technologia, która jest z powodzeniem stosowana przy każdym rodzaju materaca, bez względu na to, czy będzie to materac sprężynowy, wodny czy piankowy. Tempur jest zatem uniwersalnym materiałem, a chęć jego wyboru, nie musi skazywać na zakup jakiegoś konkretnego rodzaju materaca.

Czym jest Tempur?

Tempur to rodzaj materiału, który charakteryzuje się strukturą otwartych komórek. Dzięki temu, struktura materiału nie jest sztywna i reaguje na nacisk i temperaturę, zmieniając swoje ułożenie według potrzeb. Tempur to materiał, który zrewolucjonizował rynek materacy. Technologia, która została wykorzystana w tempurze, została opracowana przez specjalistów dla potrzeb NASA. Chodziło o to, by wypracować rodzaj materiału, który całkowicie redukuje nacisk i potrafi dostosować się do warunków, jakie wytwarza siła działająca na jego powierzchnię, a tym samym, pozwala na pełną regenerację i odpoczynek całego ciała. Tego typu technologia była niezbędna podczas lotów kosmicznych, przy których dochodzi do ogromnej ilości bardzo silnych przeciążeń. Prace nad technologią tempur rozpoczęły się już w roku 1980. W 1991 roku, tempur pojawia się na rynku, po siedmiu latach zaś otrzymuje nagrodę NASA za innowacyjną technologię, która w pełni sprawdziła się w ekstremalnych warunkach.

W jakim celu stosować tę technologię?

Tempur wykorzystuje technologię struktury otwartych komórek oraz użycia lekko sprężystego tworzywa, które stwarza możliwości, jakich nie dostarczy zwykły materac. Chodzi tu głównie o możliwość bardzo dokładnego dopasowania się materaca do kształtu ciała, jego wagi oraz siły nacisku, jaką generuje. Materace stworzone przy wykorzystaniu tempur to produkty, które dostosowują się do sylwetki i gabarytów osoby leżących na nich, nie zaś odwrotnie, jak to ma miejsce w przypadku materaców tradycyjnych, które mówiąc przenośnie, narzucają warunki swoim użytkownikom.

Zalety materacy tempur

Używając materacy tempur zyskujemy prawidłową pozycją kręgosłupa podczas snu, co zabezpiecza go przed powstawaniem urazów, a także pozwala regenerować mięśnie przykręgosłupowe, powodując uczucie odpoczynku i relaksu. Materac tempur całkowicie eliminuje nacisk, co przekłada się na zaniknięcie bólu, jaki często towarzyszy podczas snu na zwykłym materacu. Dotyczy to przede wszystkim kręgosłupa, łokci, barków i bioder. Materac tempur przyczynia się także do spania niemalże w jednej pozycji. Przekręcanie się w nocy jest odpowiedzią organizmu na niekomfortową pozycję. Śpiąc na materacu tempur ten problem niemal całkowicie zanika, a spanie w jednej pozycji pozwala zregenerować ciało i zapewni lepszą jakość snu.

Jak działa ten materac?

Materac składa się miliardów komórek o charakterze otwartym. Ich zadaniem jest reagowanie na wagę ciała oraz temperaturę. Reakcją na te bodźce, jest zmiana pozycji komórek, tak, by idealnie dopasowały się do parametrów ciała osoby, która na materacu leży. W miejscach, w których temperatura jest największa, a więc w miejscach, gdzie ciało najmocniej styka się z powierzchnią materaca i występuje tam najsilniejszy nacisk, materac robi się miękki. Z kolei, w miejscach, gdzie ten nacisk jest mniejszy, a tym samym powstaje i niższa temperatura, materac pozostaje bardziej twardy. Tak działa system redukcji nacisku, który powoduje, że podczas nocy krew krąży idealnie po całym ciele, co eliminuje potrzebę zmiany pozycji. Taka technologia zapewnia bezpieczny, komfortowy i w pełni zdrowy sen, który przyniesie regenerację ciała i umysłu. Dlatego, odpowiadając na pytanie zawarte w temacie – tak, zdecydowanie warto kupić materac tempur i zapewnić sobie stuprocentową odnowę podczas snu.

Materac Tempur kupisz na: https://www.dlaspania.pl/materace/tempur

[Głosów:47    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ