Wygodna pościel z kory
Pościel z kory 200x220 żółta maczki / https://sklep.kz.com.pl/

W prezencie ślubnym dostałam całą masę pościeli i bardzo chciałam, żeby w tej całej niespodziance była choć jedna pościel z kory.

W moim domu królowała zwykła pościel bawełniana krochmalona i maglowana lub prasowana. Dawniej ludzie tak robili, więc i moja mama też tak krochmaliła i maglowała. Po praniu i maglowaniu często odpadały guziki, które były przyszyte. Dla mnie to było za dużo roboty z praniem krochmaleniem i w końcu maglowanie. Nie było na to czasu i ochoty. Ja zaprowadziłam nowe porządki we własnym domu i stanowczo powiedziałam, że nie będę wykonywała tych wszystkich prac. Pościel powinna być miękka i pachnąca. Zaczęłam normalnie prać bez zbędnego krochmalenia. Moje pranie zawsze było czyste i pachnące. Mogłam częściej uprać i nie zajmowało mi to tak dużo czasu jak kiedyś.

Przeglądając tak te prezenty ślubne i pościele okazało się, że dostaliśmy tylko jedną pościel z kory. Po kilku latach użytkowania zaczęłam szukać taniej pościeli na targowiskach. Kupowałam od nieznajomych obcokrajowców pościele, które po rozpakowaniu okazywały się nie trafionym zakupem. Czasem nawet o nieprzyjemnym zapachu stęchlizny. Nawet pranie szkodziło tej pościeli ponieważ kolory spływały do kanalizacji a materiał się rozchodził, faktura kory prostowała się. W taki oto sposób miałam nie kontrolowaną pościel jednorazową, bo po każdym jej praniu nadawała się tylko do kosza na śmieci. Wreszcie pomyślałam, co mi po taniej pościeli jak de facto wychodzi dwa razy drożej. Kupiłam kilka razy w sklepie stacjonarnym, jako prezent imieninowy.

Od kiedy nie mam czasu na odwiedziny w sklepach, szukam w sieci na przykład sklep internetowy z pościelą z kory. Ostatnio udało mi się znaleźć przystępne ceny i pościel ładna. Niestety nie było wszystkich rozmiarów, a bardzo zależało mi na mniejszej pościeli na jedną osobę dla syna. Dopatrzyłam się, że były tam całkiem ciekawe tkaniny. Była pościel z bawełny, z flaneli i wiele innych, ale zawsze było coś co mi w sklepie nie pasowało. Ciężki kontakt ze sprzedającym sprawił, że już nie kupowałam byle gdzie. Moja koleżanka kupuje w sieci i podała mi adres sklep.kz.com.pl, pod którym coś dla siebie znajdę.

Pościel z kory 100% bawełna 160x200 wzór kwiecista akwarela
Pościel z kory 100% bawełna 160×200 wzór kwiecista akwarela

Ostatnio wybiera się do mnie kuzynka z Włoch. Najlepszym zakupem pościeli będzie właśnie kora. Nie trzeba jej prasować. To dla mnie duża oszczędność czasu. Na pewno kupię ją w sklepie podanym przez moją przyjaciółkę. Znajdę tam coś nie drogiego i ładnego. Lubię się czymś ładnym popisać. A że moja pościel wymaga odświeżenia, to będzie to najlepszy okres na kupno czegoś nowego.

Jak sobie przypominam stare czasy prania pościeli , prania czegokolwiek, to myślę, że było bardzo trudno. Ludzie tak tego nie odbierali, bo nie mięli porównania do czasów obecnych. Pranie potem gotowanie, krochmalenie, maglowanie. Ile trzeba było czasu spędzić przy tym wszystkim, dopiero teraz zdaję sobie sprawę z tego jaką wielką wygodą jest pralka automatyczna i pościel której nie trzeba prasować.

Pościel z kory 160x200 wzór wrzosowo-bordowy
Pościel z kory 160×200 wzór wrzosowo-bordowy

Wyjeżdżając na wakacje nie myślę pod czym będę spała, ale gdzie, czy mi będzie wygodnie w łóżku, czy dzieci nie będą za bardzo hałasować, czy będzie winda, albo ilość schodów, jaki będzie widok z okna, albo czy daleko będzie to knajpy.

Pościel z kory 160x200 wzór Kwadraty brązowe
Pościel z kory 160×200 wzór Kwadraty brązowe

Ostatnio wyjechaliśmy w góry, nasze piękne kochane góry. Co mnie najbardziej zastanowiło, to to, że w każdym pokoju była pościel bardzo dobra gatunkowo i to w dodatku z kory. Po powrocie do domu, otworzyłam wszystkie okna, żeby wywietrzyć mieszkanie i niepostrzeżenie przez okno weszła nasza kochana kotka i przyniosła w zębach kocięta, które urodziła podczas naszej nieobecności. Weszła na nasze łóżko do sypialni bo tam jej było najwygodniej karmić. Ubrudziła nam pościel, a że była z kory to łatwo i szybko ją mogłam uprać. Zauważyłam, że również nasza kotka lubi tę pościel, więc pomyślałam, że skoro tak dobrze się w niej czuje, to wyścielę jej posłanie kawałkiem materiału z kory, Znalazłam stare prześcieradło którego już nie zakładałam na łóżko, a że było z kory, to bardzo naszym kotkom się spodobało.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ