Dlaczego wkrętarka jest Ci potrzebna?

0
1821

Wkrętarki są niezwykle przydatnym, a przy tym jednym z najczęściej wykorzystywanych elektrycznych narzędzi. Używa się ich przy praktycznie wszystkich pracach związanych w jakiś sposób ze stolarką: od skręcania mebli, poprzez montowanie ich, aż po remontowanie pomieszczeń, czy zwyczajne, hobbystyczne majsterkowanie. Choć większość zadań do których są przeznaczone, da się teoretycznie wykonać ręcznie, w praktyce byłoby to niezwykle męczące, a przy tym znacznie mniej dokładne i efektywne. Z tego powodu wkrętarka przyda się każdemu, jeśli tylko raz na jakiś czas zdarza mu się wykonać jakąś drobną pracę naprawczą, remontową, czy chociaż skręcić biurko lub zestaw krzeseł.

Jaką wkrętarkę wybrać?

Zasadniczo wkrętarki dzielą się na dwa rodzaje: sieciowe oraz akumulatorowe. Różni je fakt, że ta pierwsza wymaga stałego podłączenia do prądu, zaś drugą wyposażono w baterię, która czyni kabel zupełnie niepotrzebnym. Nie da się ukryć, że prawdopodobnie lepszy wyborem będzie model z akumulatorem – można korzystać z niego w każdych warunkach, a nawet w domu – przy łatwym dostępie do kontaktu – brak przewodu wpływa znacząco na swobodę ruchu. Poważną wadą tego rozwiązania jest jednak groźba rozładowania się baterii – w wypadku braku zapasowego akumulatora, użytkownik jest zmuszony przerwać pracę w celu naładowania urządzenia. Co prawda wkrętarek używa się zwykle w krótkich sesjach rozdzielonych pewnym przedziałem czasu, ale jeśli planujemy dłuższą pracę, a warunki na to pozwalają, wkrętarka sieciowa może okazać się jednak wygodniejsza.

Innym elementem są dodatkowe funkcje – bardzo wiele wkrętarek daje użytkownikowi również możliwość wiercenia. Tu właściwie sprawa jest dość prosta: kolejna funkcja nie wpływa negatywnie na podstawowy tryb działania, więc jeśli budżet na to pozwala, warto rozpatrzyć zakupienie wiertarko-wkrętarki, która ma po prostu szersze zastosowanie i w efekcie powinna okazać się bardziej przydatna.

Firma Milwaukee

Korporacja Milwaukee Electric Tool, założona w 1924 roku, jest wiodącym producentem (i również sprzedawcą) narzędzi elektrycznych na świecie. Zatrudnia około 3000 pracowników na całym globie, a ich asortyment obejmuje ponad pięć setek elektronarzędzi i więcej niż 3500 akcesoriów. Jako lider w swoim segmencie rynku, jest w stanie zapewnić wystarczająco dobrą jakość, by zadowolić każdego klienta – od kompletnych laików, poprzez majsterkowiczów hobbystów, aż po profesjonalistów, obsługujących dziesiątki zamówień na wykonywane przez siebie prace.

Można spokojnie założyć, że wkrętarki Milwaukee sprostają postawionym przed nimi zadaniom – nie bez powodu spółka ta przetrwała już niemal sto lat, odnosząc w tym czasie niejeden spektakularny sukces. Jeśli więc zamierzasz wzbogacić zestaw domowych narzędzi lub masz w planach pracę, przy której nie obejdziesz się bez wkrętarki, warto zaufać tak doświadczonej firmie – mogącej pochwalić się niezwykle długą historią i jeszcze dłuższą listą zadowolonych klientów z większości zakątków świata.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ