Wybieramy stylowe i nowoczesne meble do salonu

Ach, te meble do salonu! Urządzanie nowego domu, czy mieszkania to niesamowite wyzwanie, ale przecież aranżacja salonu i znajdowanie do niego odpowiednich dodatków to prawdziwa frajda! Wynika to m.in. z tego, że jest to pomieszczenie, które jest prawdopodobnie najważniejsze w całym domu! To tam będą się bawić dzieci, to będzie również miejsce na rodzinny seans filmowy, czy przyjęcie gości w niedzielę. Salon to prawdziwa wizytówka każdego domu i ważne jest, żeby był piękny, funkcjonalny i przede wszystkim wygodny dla wszystkich domowników. Dlatego początki bywają trudne. Trzeba wysłuchać potrzeb właściciela, który z pomocą profesjonalnego architekta wnętrz lub przy pomocy prostego szkicu w skali jest w stanie określić, co na danym metrażu możemy zmieścić. To jest tutaj najważniejsze, bowiem to właśnie metraż decyduje o liczbie mebli, a nawet o kolorystyce.

Sofy i kanapy

W mieszkaniach w centrum miasta pokoje są małe i trzeba oszczędzać w nich każdy kąt. Wtedy nie możemy pozwolić sobie na ogromną kanapę na 7 osób, bo zwyczajnie zajmie ona większość miejsca. Warto wtedy pokój przyozdobić jasnymi dodatkami i pomalować go na biało. Wtedy będzie wydawać się większy, a im mniej mebli w nim będzie się znajdowało – tym przyjemniej domownicy będą spędzać tam czas. W przypadku ogromnych salonów (czasem ponad 90 mkw. ) kwestia urządzania wygląda nieco inaczej, bo możemy zdecydować się na dużo większe meble i trochę inaczej podejść do całego metrażu. Po projekcie i wstępnym wyborze meblowym trzeba udać się na pierwsze konkretne zakupy – zaczynamy od sofy!

Nowoczesne meble do salonu

Jeśli mowa o nowoczesnych meblach do salonu, to nie zapominajmy przede wszystkim o centralnym meblu w salonie, czyli o kanapie. Sofy do salonu bywają różne. Dla zaledwie dwóch domowników wystarczy zwyczajna kanapa dwuosobowa, której mały rozmiar pozwala oszczędzić parę metrów kwadratowych. Co ciekawe, w designie i także we wzornictwie meblowym dominuje obecnie minimalizm, który doskonale wpisuje się w stylistykę nowoczesnych mieszkań. Liczy się przede wszystkim funkcjonalność – elementy umeblowania są skrajnie uproszczone, a smaku wnętrzom dodają nieliczne, wysublimowane akcesoria. W przypadku sof i kanap mogą to być np. kolorowe i wygodne poduszki, które staną się kolorystycznym uzupełnieniem jednolitej kanapy. A to tylko początek! Ten sam zabieg możemy wykonać z fotelami, które wybiera się głównie na podstawie dopasowania ich do sofy (no chyba, że kupujemy tylko i wyłącznie fotele do salonu). Do skrajnie minimalistycznej wersji salonu potrzebujemy jeszcze stolika kawowego i może szafki RTV, na której umieścimy multimedialne centrum wraz z telewizorem, czy konsolą. Z dodatkami także nie należy przesadzać. Dobrym ruchem może być zakup paru ulubionych obrazów, czy plakatów i umieszczenie ich w antyramach. Stanowią one wysmakowany rodzaj ozdób ściennych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ