Jak aranżacja okna wpływa na wystrój pokoju

Okna oraz parapety to nieodłączna część każdego wystroju wnętrz, grają one bardzo ważną rolę w kompozycji pomieszczeń. Odpowiednia aranżacja tych miejsc jest niezwykle ważna. Nie można zapominać o tym, że nie jedynie kwiaty w doniczkach i wazonach mają prawo się na nich znajdować, ale również różnego rodzaju figurki, ozdoby itp. Należy unikać wyrazistych barw oraz kształtów, ponieważ prostota sprawdzi się najlepiej przy doborze kolorystycznych elementów do pomieszczenia. Wszystkie przedmioty powinny być dobrze widoczne dla obserwatorów oraz wytwarzać przyjazną atmosferę w pokoju.

Wystrój okna nie kończy się tylko na doborze małych akcesoriów, które będą ładnie prezentować się na parapecie. Innym ważnym czynnikiem są rolety, żaluzje oraz zasłony. Takie rozwiązanie staję coraz modniejsze w porównaniu do dobrze znanych wszystkim firanek. Moda oraz design przeobraża się w nowsze trendy, które genialnie komponują się z klimatem panującym we wszystkich pomieszczeniach. Te trendy doskonale wychwycili czołowi dystrybutorzy (np. Winrol – https://www.winrol.com.pl/), wzbogacając swą ofertę osłon okiennych o nowoczesne modele i rozwiązania.

Rolety w pokoju

Produktem nadającym charakteru w pokoju są rolety. Ich głównym zadaniem jest dekoracja pomieszczenia, a niekiedy funkcjonalność. Czasem uspokajają, wyciszają, a nawet, w niektórych przypadkach pobudzają do działania. To jaką rolę będą grały, czy pierwszoplanową, czy dodatek do wystroju, zależy tylko i wyłącznie od upodobania oraz decyzji projektanta wnętrza. Indywidualizm podczas wyboru rolety jest ważny, to my musimy wiedzieć jaką rolę ma spełniać. Dopasowane kolorów do reszty mebli znajdujących się w pomieszczeniu w sposób kontrastowy może czasem wywoływać spokojną atmosferę, lub tajemniczość.

Dobór żaluzji w mieszkania

Innym pomysłem na upiększenie pokoju są żaluzje. Odgrywają ważną rolę w każdym pomieszczeniu. Mają za zadanie utrzymanie odpowiedniego nasłonecznienia wnętrza oraz nadawać spokojnego klimatu. W jasnych pokojach należy zastosować je w kolorze białym, aby komponowały się ze wszystkimi przedmiotami znajdującymi się w pomieszczeniu. Można je kontrastować, lecz nie da to tak dobrego efektu jak łączenie ich. Żaluzje nie spełniają jedynie funkcji estetycznych, znajdują zastosowanie jako ochrona. Zasłaniają one bowiem wszystko to, co dzieje się w pomieszczeniu przed ciekawskimi spojrzeniami, inaczej niż przykładowo rolety, które nie zrobią tego tak dokładnie. Ich atutem jest to, że można je zamontować również na drzwiach balkonowych. Wpasują się niezależnie od wielkości okien, dzięki szerokiemu wyborowi wielkości żaluzji.

Rolety w pokoju

Jakie zasłony wybrać?

Jak rolety oraz żaluzje, tak i zasłony należy dobrać kierując się kolorami panującymi w pokojach. To niezbędny warunek do odpowiedniej aranżacji wnętrza. W tym przypadku należy nie tylko dobrać barwę, lecz także wzór, materiał, z którego zostały stworzone oraz długość, by nie okazały się zbyt krótkie lub zbyt wąskie. Latem preferujemy zasłony lniane – ich lekkość i przewiewność jest idealna na letnie upały, a także, gdy skupiamy się na celach dekoracyjnych tego przedmiotu. Od dawna modne są zasłony bawełniane, które tworzą jedną z najlepszych dekoracji dla okna.

Opracowanie: Alicja Błysk

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ