Worki na odpady

Z pozoru worki na śmieci odgrywają znikomą rolę i mało kto zwraca uwagę na ich wybór. Tymczasem ze względu na to, że z pojemników na odpady korzysta się codziennie, warto przemyśleć ich wybór – choćby poznać materiały ich wykonania i rodzaje. Przeczytaj poniższy krótki wpis i zobacz, jakie cechy worków mogą okazać się istotne.

Podział worków na śmieci

Pojemniki na odpady można podzielić, biorąc pod uwagę na przykład typ ich zamknięcia.

Klasyczne worki na odpady

Pierwszy typ worka jest prosty, nie ma żadnych dodatkowych udogodnień. Worki klasyczne występują nie tylko w wersjach wykonanych z cieńszej folii, lecz także grubszej oraz bardziej wytrzymałej. Dlatego wśród worków klasycznych znajdziesz zarówno takie o niższej cenie, przeznaczone dla gospodarstw domowych, jak i droższe, służące do gromadzenia gruzu i odpadów budowlanych.

Worki z uszami

Jeśli szukasz bardziej wygodnego produktu, możesz zdecydować się na worki na śmieci z uszami. Na brzegach takich pojemników znajdziesz cztery „uszy”, które po zapełnieniu worka należy związać, uniemożliwiając w ten sposób wydostanie się odpadów. Taki model docenią przede wszystkim ci, którzy odpowiadają za wynoszenie śmieci na zewnątrz.

Worki z taśmą ściągającą

Do zapewniających największy komfort pojemników na odpady należą te wyposażone w taśmę ściągającą. Mimo że są one najdroższe, to jednocześnie najbardziej trwałe i wszechstronne. Ściągająca taśma na ich brzegach tworzy uchwyty ułatwiające transport i zamknięcie worków. Ten rodzaj worków poradzi sobie doskonale również z ciężkimi odpadami, takimi jak szkło. Ponadto worki z taśmą ściągającą wyróżniają się największą higienicznością, bo minimalizują kontakt osoby ze śmieciami.

Materiał wykonania worków

Worki na odpady są także wykonywane z rozmaitych materiałów o różnej grubości i wytrzymałości. Worki z cienkiej folii nadają się głównie do lżejszych odpadów, natomiast te stworzone z bardziej trwałej folii LDPE sprawdzą się również w przypadku ciężkich śmieci. Osobom chcącym zadbać o kondycję naszej planety mogą przypaść do gustu ekologiczne worki na śmieci, które powstają w drodze przetwarzania odpadów foliowych. Bogaty wybór kolorowych i pachnących worków wykonywanych w całości z surowców wtórnych znajduje się m.in. w ofercie marki Stella: https://www.stella.com.pl/ferta/worki-na-smieci.

Pojemności i zapachy pojemników

Wybierając worki na śmieci, trzeba również zwrócić uwagę na ich pojemności. W ofercie wielu firm są dostępne pojemniki na odpady o objętościach wynoszących od 10 do nawet 240 litrów. Ponadto worki na śmieci często występują w rozmaitych zapachach, takich jak lawenda, zapach świeżości czy vanilla latte, dzięki czemu minimalizują odczuwanie ewentualnych brzydkich aromatów.

Podsumowując, wybór konkretnych worków na odpady może być o wiele bardziej skomplikowany, niż się to wydaje. Rozmaite, bardziej i mniej trwałe materiały, pojemności oraz udogodnienia pozwalają dostosować pojemnik na śmieci do własnych potrzeb. Ze względu na dostępność tak różnych wariantów worków na odpady warto dobrze się zastanowić, aby wybrać te, które będą spełniały oczekiwania i pomagały w utrzymaniu porządku w domu lub przedsiębiorstwie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ