W jaki rodzaj stolarki okiennej warto zainwestować podczas modernizacji budynków

Coraz więcej uwagi przykłada się do konieczności modernizacji budynków. Ma to na celu nie tylko zwiększenie wartości rynkowej nieruchomości, ale także poprawę efektywności energetycznej, co ma bezpośrednie przełożenie na dalsze koszty eksploatacyjne. Podczas tego procesu, jednym z kluczowych aspektów jest wybór odpowiedniej stolarki okiennej. W jaki rodzaj okien warto zainwestować podczas modernizacji budynków?

Co warto wybrać – okna PCV, czy drewniane?

Obecnie na rynku największą popularność zyskały dwa rodzaje stolarki okiennej. Pierwszym z nich są okna PCV, czyli okna wykonane z polichlorku winylu. Ich trwałość, niska cena i dobra izolacja termiczna sprawiają, że są atrakcyjną opcją. Wielu producentów daje możliwość wybrania koloru, a nawet odcienia ramy okiennej, tak aby pasowała stylem i charakterem do designu budynku. Okna PCV mogą posiadać zamontowaną wentylację w ramie okiennej. Alternatywą dla okien z ramami plastikowymi są okna drewniane. Bardzo często pozwalają one zachować tradycyjny wygląd budynku. Drewno nadaje charakteru i ciepła każdemu wnętrzu. Decydując się na wybór drewnianej stolarki okiennej powinniśmy mieć świadomość konieczności regularnej konserwacji okien. Okna z drewnianą ramą będą też charakteryzowały się wyższą ceną od okien posiadających ramy wykonane z PCV.

Walka o efektywność energetyczną, czyli wybór szyb okiennych

Rodzaj szyb ma znaczący wpływ na właściwości termiczne okien. Chcąc uzyskać jak największą pasywność budynku należy wybierać szyby o możliwie najniższym współczynniku przenikalności ciepła (U). Pozwoli to skutecznie ograniczyć straty ciepła. Na ryku dostępne są okna dwu- oraz trzy szybowe. Im większa ilość szyb w oknie tym lepsza izolacja termiczna. Dzieje się tak, ponieważ zyskujemy dodatkową warstwę termoizolacyjną umieszczoną pomiędzy szybami. Okna trzy szybowe są droższe, jednak w dłuższej perspektywie czasu jest to inwestycja opłacalna. Obecnie istnieje możliwość doboru różnych rodzajów szyb tak, aby uzyskać najbardziej optymalne warunki. Wśród nich można wyróżnić szyby dźwiękochłonne, absorpcyjne, antyrefleksyjne, czy też samoczyszczące.

Wybór sprawdzonego producenta okien

Modernizacja budynków to idealny moment na inwestycję w nową stolarkę okienną. Ze względu na różnorodność oraz szeroki wybór, jej odpowiedni wybór może sprawiać problemy. Warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i skonsultować się z profesjonalistami, aby podjąć właściwą decyzję. Wybór okien od sprawdzonego dystrybutora, który również oferuje usługę montażu np. https://www.oknanaleczowska.pl/, prowadzący działalność w Lublinie, pozwoli nam dokonać najbardziej optymalnej decyzji i cieszyć się z inwestycji przez długie lata.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ