Sypialnia jest wyjątkowym miejscem naszego domu. Spędzamy w niej mnóstwo czasu marzymy o niebieskich migdałach, czytamy książki, oglądamy filmy, jemy bez pośpiechu niedzielne śniadanie w łóżku, urządzamy walki na poduszki, budzimy się u boku ukochanej osoby, planujemy podróże, oraz oddajemy się innym przyjemnościom.

Sypialnia jest wyjątkowym miejscem naszego domu. Spędzamy w niej mnóstwo czasu marzymy o niebieskich migdałach, czytamy książki, oglądamy filmy, jemy bez pośpiechu niedzielne śniadanie w łóżku, urządzamy walki na poduszki, budzimy się u boku ukochanej osoby, planujemy podróże, oraz oddajemy się innym przyjemnościom.

Jak zatem urządzić każdą sypialnię?

Bez względu na to czy posiadamy małą czy dużą sypialnię, sprawmy aby było to miejsce przytulne, umożliwiające zdrowy sen i komfortowy wypoczynek. Najważniejszym elementem każdej sypialni jest rzecz jasna łóżko.

W przypadku wyboru łóżka ramowego wygodny materac wsparty na stelażu elastycznym – to jest podstawa! Rama łóżko spełnia głównie funkcje estetyczne (może poza podwyższeniem całej konstrukcji). Dlatego wybór materiału z jakiego jest wykonana rama łóżka jest kwestią wyglądu i zupełnie nie wpływa na jakość snu i komfort naszego wypoczynku. Rozpiętość cenowa ram łóżek jest bardzo duża, począwszy od najtańszych ram wykonanych z płyty meblowej lub drewa iglastego, głównie sosny, poprzez ramy metalowe, łóżka tapicerowane, skończywszy na ramach wykonanych ze szlachetnych gatunków drewna np. dąb, wenge, palisander itd. Często popełnianym błędem, zwłaszcza przy niskim, ograniczonym budżecie jest „porywanie się” na drogą ramę łóżka, a to co zostanie przeznaczamy na najtańszy przypadkowy materac i pseudo stelaż. Proszę pamiętać, że śpimy na materacu i stelażu, a rama łóżka jest tylko „podwyższeniem”.

Bardzo dobrze sprawdzają się łóżka kontynentalne, oprócz najwyższego komfortu snu mają wiele innych zalet:

– powierzchnia spania równa jest zajmowanej powierzchni całkowitej, zatem nie tracimy miejsca na ramę łóżka

– łóżka kontynentalne są wysokie w zależności od modelu ich wysokość wacha się od 61 do 67 cm, w związku z tym łatwo się na nich położymy i co ważniejsze łatwo z nich wstaniemy

– budowa łóżek kontynentalnych – trzy warstwy, dolna – materace na ramie drewnianej do nich przykręcamy nóżki, środkowa – materac główny, górna – materac nawierachniowy. Taka budowa gwarantuje najwyższy komfort snu, nieosiągalny przy innych konstrukcjach

– sami decydujemy o wyglądzie naszego łóżka kontynentalnego, możemy wybrać pasujące nam wezgłowie, dobrać tkaninę i jej kolor, możemy skorzystać z pozostałych dodatków takich jak otomana, ochraniacze, poduszki

Kolory w sypialni – ważna sprawa

Należy pamiętać o odpowiedniej kolorystyce w sypialni. Warto unikać jaskrawych kolorów np. czerownego lub pomarańczowego. Polecamy jasne i delikatne kolory. Doskonale sprawdzą się wszelkie odcienie bieli, beży i błękitów. Takie kolory pozwolą na wyciszenie i wprowadzą w spokojny nastrój. Jeśli planujemy urządzić sypialnię w stylu romantycznym pudrowy róż dobrze sprawdzi się w tej sytuacji. Pastelowa szarość fajnie koresponduje przy wyważonej aranżacji, wprowadza harmonię w sypialni.

achica.com

Jakie meble do sypialni?

Meble są istotnym elementem sypialni. Należy jednak pamiętać żeby jej nie zagracić, w tej kwestii polecamy minimalizm. Wystarczającym zestawem będzie pojemna szafa, komoda, stojące lub wiszące lustro. Funkcjonalnym elementem wystroju jest także stolik nocny, na którym pomieścimy rzeczy, z których korzystamy tuż przed snem. Jeśli chcemy dodatkowo wzbogacić naszą sypialnię to warto zaplanować półki na wyjątkowe zdjęcia lub ulubione książki.

indulgy.com

Więcej na http://abcsypialni.pl/blog/sypialnia-miejsce-regeneracji-oraz-odpoczynku/

Autor: abcsypialni.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ