donice do salonu

Dzisiaj porozmawiamy o donicach do salonu. Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Nie tylko spędzamy w salonie większość dnia, ale również przyjmujemy do niego gości. Dlatego też tak ważne jest dla nas, aby salon prezentował się po prostu pięknie. A co nie lepiej upiększy nasz salon, niż odpowiednio dobrane kwiaty? A właśnie, to jest świetne pytanie. Dlatego też w tym artykule porozmawiamy właśnie o doborze odpowiednich donic do salonu. Wbrew pozorom, ten temat nie jest taki łatwy jak mogłoby się niektórym wydawać.

 

Donice do salonu – co powinniśmy wiedzieć?

Niezwykle istotną kwestią dla was pewnie będzie to co powinniście wiedzieć o donicach do salonu, zanim je wybierzecie. Nawet niepozorne rośliny ustawione na balkonie lub tarasie nabiorą wyrazu, jeśli umieścimy je w dużych donicach. Zbiór donic i osłonek na balkon i taras powinien być utrzymany w tym samym stylu, np. romantycznym czy nowoczesnym, bądź donice powinny być w podobnej kolorystyce, podkreślającej barwę kwiatów balkonowych i całej aranżacji balkonu. Pamiętaj, że niskie rośliny przykują uwagę w dużych i małych donicach umieszczonych na różnej wysokości. Wybierając duże donice zyskujemy podwójnie. Zimą korzenie rzadko przemarzają, latem są odporne na przesuszenie. Gdy zauważymy, że rośliny na balkonie czy tarasie marnieją, warto sprawdzić czy donica nie jest za mała. Jeśli wybierzemy różne gatunki roślin o urozmaiconych kształtach dla równowagi wybierzmy donice, skrzynki balkonowe, doniczki o podobnej formie i stylistyce. Jeśli rośliny mają zdobić nasłoneczniony taras lub balkon, koniecznie posadźmy je w dużych masywnych donicach. Najlepiej jest wybrać donice ceramiczne lub drewniane, ponieważ utrudniają parowanie i przegrzewanie się gleby.  Jeżeli weźmiecie wszystkie te rzeczy pod uwagę to z pewnością uda wam się dobrać takie donice, które sprawią, że wasze podwórko będzie wyglądać po prostu przepięknie.

Które donice do salonu wybrać?

Niestety na to pytanie ciężko jest znaleźć dobrą odpowiedź. A przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że istnieje naprawdę sporo różnych salonów i do każdego pasować będą inne donice. Chociaż naszym zdaniem dobrym wyborem mogą być donice typu cube. Designerska, oryginalna donica typu industrial cube doda każdemu pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. Dlatego też wydaje nam się, że będzie to dla ciebie naprawdę świetny wybór.

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ