Uchwyty do mebli

Meble to jeden z kluczowych elementów w aranżacji każdego pomieszczenia. Kupując meble kierujemy się zarówno kryteriami praktycznymi, co estetycznymi, choć te ostatnie pełnią coraz większą rolę. Z roku na rok przybywa nowych pomysłów na atrakcyjne fronty do mebli, którymi możemy nacieszyć oczy oraz dopełnić aranżacji naszych pomieszczeń. Wbrew pozorom, wartość estetyczna mebli nie wynika wyłącznie z wyglądu ich frontów, lecz również – znajdujących się na nich uchwytów. Jeśli poszukujesz pomysłów na nowoczesne, modne i estetyczne uchwyty – poniżej podpowiadamy w jakie warto się zaopatrzyć.

Uchwyty do mebli – wytrzymałe i atrakcyjne

Wiele dostępnych mebli pozwala na swobodną wymianę ich uchwytów. Dzięki temu, mamy możliwość dość nieskrępowanego wybierania oraz „eksperymentowania” z wyglądem naszych mebli. Kluczową sprawą podczas dokonywania zakupu jest materiał, z którego uchwyty zostały wykonane. Ma on wpływ nie tylko na wygląd, ale i trwałość uchwytów.

Z jakich materiałów warto korzystać? Przede wszystkim tych wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia. Za takie uważa się różne stopy metali, a także mieszanki metali z innymi składnikami. Ponadto, warto wybierać uchwyty mosiężne, które nie tylko są wytrzymałe, ale również prezentują się wyjątkowo estetycznie. W kuchni polecamy stosować uchwyty aluminiowe, niezwykle odporne na działanie wilgoci, chemikaliów, gorących płynów oraz łatwe w czyszczeniu.

Drewno to materiał mniej odporny na trudne warunki, jednak całkowicie wystarczający w codziennym użytku. Uchwyty drewniane są bardzo atrakcyjne wizualnie i nadają się do łączenia nie tylko z frontami drewnianymi, ale również z meblami w stylu industrialnym lub loftowym.

Tworzywa sztuczne to wybór osób, którym na sercu leżą względy praktyczne. Są to uchwyty odporne na plamy i brud oraz łatwe w czyszczeniu. Uchwyty takie są niestety najmniej wytrzymałe, choć idealnie sprawdzą się do mebli z drzwiczkami lub frontami o niedużej wadze.

Modne i atrakcyjne uchwyty do mebli – po jakie warto sięgnąć?

Uchwyty występują w wielu wersjach i fasonach; spotkamy przede wszystkim: gałki, uchwyty podłużne, uchwyty punktowe, kołatki, uchwyty muszlowe, krawędziowe, wpuszczane i liczne inne. Wybór konkretnego rodzaju zależy od naszych preferencji estetycznych oraz zamierzone efektu aranżacyjnego, który chcemy uzyskać.

Do pomieszczeń urządzonych w stylu eleganckim, polecamy uchwyty w formie kołatek. Wykonane z metalu (w tym mosiężne), naśladują historyczne fasony, dodając meblom stylu i szyku. Uchwyty takie mogą mieć formę zarówno ruchomych kołatek, jak i bardziej rozbudowanych ringów z wypełnieniem.

Niezwykle modne są tak zwane uchwyty T-bar, czyli uchwyty w kształcie litery T. szczególnie polecamy te w odcieniach ciemnych – palonego brązu, antycznej czerni oraz matowe czarne. Uchwyty te wyglądają nowocześnie, a zarazem dworsko i dystyngowanie. Są ponadto bardzo praktyczne i wygodne w użyciu. Z ich wyborem zapoznasz się na stronie: skandynawskieuchwyty.pl.

Uchwyty L-bar to odpowiedniki powyższych, jednak kształtem przypominają wydłużoną literę L. Idealnie pasują do niewysokich mebli ustawionych na podłodze. Sprawdzą się nie tylko w kuchni czy łazience, ale również w pomieszczeniach dziennych, wyposażonych w komody, biurka i niskie półki. Uchwyty te prezentują wysublimowane, nietypowe formy, które dodadzą gracji i wytworności każdym meblom, na których zostaną zamontowane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ