dozownik mydła

Higieniczne, a przy tym niezwykle wygodne. Dozowniki do mydła, gdyż o nich mowa, to chętnie wybierane akcesorium do prywatnych i publicznych łazienek, które pomaga zachować najwyższy poziom ochrony przed bakteriami, wirusami i innymi drobnoustrojami chorobotwórczymi. Skutecznie zastępują klasyczne mydło w kostce. Jakie rodzaje tych urządzeń są dostępne w sprzedaży?

Rodzaje dozowników do mydła

Ze względu na sposób użycia, wyróżniamy trzy rodzaje dozowników do mydła: przyciskowy, bezdotykowy i łokciowy. Pierwszy z nich cieszy się największą popularnością. Można go spotkać w wielu toaletach i obiektach użyteczności publicznej. Najczęściej wykonany z tworzywa sztucznego, choć zdarzają się również modele ze stali szlachetnej. W wielu pojemnościach do wyboru, od 0,5 l do 1,2 l, dzięki czemu pozwalają na swobodny dobór, uwzględniając własne oczekiwania i preferencje. Cechą charakterystyczną jest to, że w przyciskowych dozownikach do mydła detergent dolewa się, a nie wymienia na wkłady jednorazowe, co bez wątpienia wpływa na ekonomię zastosowania oraz mniejszą częstotliwość uzupełniania.

Kolejny dozownik mydła to model bezdotykowy. Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja środka myjącego odbywa się bez użycia dłoni. Zainstalowany wewnątrz czujnik ruchu załącza się w momencie, gdy podsuniemy pod niego ręce. Ze względu na jego wysoką higieniczność, stanowi często wybierane wyposażenie do placówek medycznych, zakładów chemicznych, firm przetwórstwa mięsnego czy przemysłu spożywczego. Może być uzupełniany zarówno mydłem, jak i płynami dezynfekcyjnymi.

Ostatni rodzaj stanowią łokciowe dozowniki do mydła, które uruchamiamy za pomocą dźwigni dołączonej do urządzenia – łokciem lub przedramieniem. Występują najczęściej w placówkach medycznych oraz obiektach przystosowanych dla osób niepełnosprawnych (mowa o modelach z długą dźwignią). Mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, jak i stali nierdzewnej. Uzupełniane wkładami jednorazowymi – dla zachowania jeszcze większego poziomu bezpieczeństwa i higieny.

Łazienkowy dozownik do mydła

Równie często spotykane są łazienkowe dozowniki, które mogą być wolnostojące lub montowane na ścianie. Najczęściej używa się ich w hotelach, pensjonatach, ale również prywatnych domach mieszkalnych. Ich cechą charakterystyczną jest zmniejszona pojemność przy jednoczesnym zachowaniu modnego, nowoczesnego wyglądu. Mogą stylistycznie nawiązywać do uchwytu na papier toaletowy, szczotkę czy kubek lub przeciwnie, stanowić oryginalną dekorację przestrzeni. W zależności od własnych upodobań estetycznych, do wyboru są dozowniki do mydła z tworzywa sztucznego, niklu, miedzi, stali nierdzewnej czy innych nietypowych materiałów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ