Telewizory Samsung 4K – coraz popularniejsze

Konsumenci dzisiaj poszukują coraz większych telewizorów. Wybierają urządzenia o przekątnej ekranu wynoszącej 65 czy nawet 75 cali. Tak duże ekrany wymagają jednak wysokiej rozdzielczości, by obraz wyglądał na nich dobrze. Nic więc dziwnego, że Samsung oferuje ponad 60 modeli telewizorów pracujących w rozdzielczości UHD.

Telewizory Samsung 4K, znane również jako Ultra High Definition, wyświetlają obraz w rozdzielczości czterokrotnie wyższej niż telewizory HD. Nazywane są czasem 4K – od czterech tysięcy pikseli umieszczonych na ekranie w pozycji horyzontalnej. Już w roku 2017 na świecie sprzedało się więcej telewizorów 4K niż Full HD, a przewiduje się, że do 2022 roku ich udział na rynku wyniesie nawet do 60%. Oczywiście, by w pełni skorzystać z jakości oferowanej przez telewizory Samsung 4K, warto dysponować wysokiej jakości źródłem obrazu. Na szczęście popularne serwisy takie jak YouTube czy Netflix oferują już część swoich zasobów w wysokiej rozdzielczości.

By rozwiązać problem niedużej dostępności materiałów w jakości UHD, Samsung opracował technologię Q Engine, którą można znaleźć w niektórych jego telewizorach. Pozwala ona podnieść jakość obrazu dzięki zastosowaniu algorytmu opartego na sztucznej inteligencji, pracującego w pięciu stopniach. Efektem jest podniesienie jakości obrazu i wydobycie ukrytych detali.

W związku z popularnością telewizorów o dużych ekranach i rozwojem technologii nic dziwnego, że w ofercie koreańskiego producenta znajdziemy już ponad 60 telewizorów Samsung 4K. Co ciekawe, wybierać można wśród aż sześciu modeli o przekątnej ekranu 75 cali, siedemnastu o przekątnej 65 cali i jednego 82-calowca. Najmniejsze urządzenia mają matrycę o przekątnej 40 cali.

Ciekawym rozwiązaniem designerskim jest Clean Cable Solution. Pozwala ono na ukrycie przewodów w żłobieniach z tyłu obudowy telewizora i wyprowadzenie ich przez otwór w podstawie.

Telewizory Samsung 4K z serii Premium UHD wyposażono także w rozwiązanie, które z pewnością zadowoli graczy. Umożliwia ono obniżenie tak zwanego input lag, tak by był on na poziomie od 15 do nieco ponad 30 ms. Dzięki temu gry prezentują się bardzo dynamicznie. Telewizor sam wykrywa, że uruchomiono grę, i przełącza się w odpowiedni tryb. Graczy ucieszy też technologia upłynniania gier pracujących w 30 klatkach na sekundę.

Wszystkie telewizory Samsung Ultra High Definition wyposażone zostały w szybki i nowoczesny system operacyjny Tizen. Posiadacze urządzeń z systemami Android i iOS (iPhone’ów czy iPadów) mogą skorzystać w aplikacji SmartThings. Ułatwia ona proces konfiguracji telewizorów Samsung 4K. Dodatkowo dzięki niej można również uruchamiać i przeglądać aplikacje na telewizorze.

Telewizory Samsung Ultra High Definition otrzymały certyfikaty między innymi 4K UHD* (CTA), UHD (Digital Europe), Ultra HD Premium (UHD Alliance) oraz potwierdzenie wysokich standardów dotyczących 100% natężenia kolorów i wysokiej jasności przez organizacje VDE.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ