Ekogroszek wysokiej klasy zawsze pod ręką

Ekogroszek na rynku węgla bywa dostępny pod wieloma postaciami i od wielu dostawców. Wśród wiodących dystrybutorów znajdują się również stacje benzynowe, a ekogroszek z Orlenu czy sklepu wielkopowierzchniowego jest przynajmniej certyfikowany i pochodzi ze sprawdzonego źródła. Istotnym jest nie tylko fakt, że są to miejsca dostępne praktycznie dla każdego, również w święta czy w nocy, a ekogroszek na Orlenie czy w sklepie zapakowany jest w wygodnych, niewielkich, ułatwiających dozowanie opakowaniach.

 

Skąd popularność ekogroszku

Zainteresowanie ekogroszkiem jest bardzo duże, ponieważ jako paliwo stałe ten wytwarzany z węgla ekogroszek ma doskonałe parametry – zarówno jeśli chodzi o spalanie, emisję substancji, zawartość wody czy kaloryczność. To jednak sprawia, że wielu mniej uczciwych producentów i dostawców stara się sprzedać jako ekogroszek coś, co jest niskiej jakości miałem węglowym. Przez to, że na rynku istnieje wiele nazw handlowych, dostawców i producentów – znacznie łatwiej o wprowadzanie do handlu towaru o nieco niższej bądź zdecydowanie niższej jakości.

Z uwagi na to między innymi, sięgając po ekogroszek z Orlenu, uzyskać można już na opakowaniu wszystkie niezbędne informacje o produkcie i jego certyfikacji, za którą zgodnie z polskimi normami odpowiada Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla. Producenci oferujący jakościowy ekogroszek na Orlenie i innych renomowanych punktach tego typu, muszą przejść proces certyfikacji i są sprawdzani pod kątem wydajności swoich węglowych produktów. Naturalnie każdy z ich z dumą prezentuje posiadane certyfikaty i zdane badanie, drukując je na opakowaniu ekogroszku.

 

Parametry ekogroszku

Każdy ekogroszek musi przejść odpowiednie badania, aby otrzymać certyfikat, a to oznacza, że kupując produkt od zweryfikowanego producenta i korzystając z sieci markowych dostawców jak Orlen, uniknąć można rozczarowania nabyciem gorszego czy nawet podrobionego produktu. Kupując sprawdzony ekogroszek z Orlenu można mieć pewność, że będzie on zgodny ze standardami przyjętymi dla tego paliwa, a więc przede wszystkim będzie posiadał odpowiedni przekrój ziarna w zakresie od 5 do 25 milimetrów. To właśnie ten rozmiar ziaren ekogroszku z Orlenu sprawia, że doskonale nadaje się ona w automatycznych systemach dysponujących węglem, ale przy okazji równomiernie się spala, pozostawiając po sobie ekstremalnie małą ilość popiołu. Uwalniane z ekogroszku ciepło jest dodatkowo pozbawione wielu szkodliwych substancji, jak chociażby siarka. Mała ilość substancji niepalnych sprawia, że jest to paliwo bardzo czyste, natomiast niska spiekalność gwarantuje długie żarzenie się tego przerobionego węgla i w efekcie dłuższe oddawanie ciepła oraz konieczność rzadszej wymiany paliwa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ