Jaki wybrać kolor dywanu do sypialni

Urządzając sypialnię, skupiamy się najczęściej na wyborze odpowiedniego łóżka i materaca, szafy lub szafek nocnych, pozostawiając wybór dywanu na sam koniec. Tymczasem to właśnie odpowiednio dobrany dywan do sypialni może jej nadać niepowtarzalny klimat i nastrój relaksu i odprężenia po ciężkim dniu, jakiego szukamy tuż przed pójściem spać. Poza tym, przyznajmy, nawet po pobudce o nazbyt wczesnej porze, stanięcie bosą stopą na miękkim dywanie od razu potrafi poprawić nam humor.

Jak dobrać dywan do sypialni?

Podobnie jak w przypadku innych elementów aranżacji sypialni, warto postarać się, aby dywan komponował się harmonijnie z całym wnętrzem. Jeżeli więc urządzamy to pomieszczenie w modnym w ostatnich latach, minimalistycznym stylu, możemy pozwolić sobie na dywan pod łóżkiem, będący barwnym akcentem wzorzystym, choć równie dobrze sprawdzi się dywan w jednolitym, ale dość wyrazistym odcieniu. Jeżeli wnętrze naszej sypialni jest bogate w różne detale, utrzymane w stylu boho czy romantycznym, możemy wnieść w nie nieco wyciszenia, stosując właśnie dywan minimalistyczny, monochromatyczny lub z prostymi, geometrycznymi wzorami. Najważniejsze, aby stał on się elementem sypialni, na który będziemy z przyjemnością spoglądać nawet po kilku latach. Pamiętajmy także o właściwym doborze rozmiaru dywanu do łóżka. Jeżeli będzie wystawał z jego przodu i po bokach, w miejscach, gdzie stajemy rano bosą stopą, wniesie do całego pomieszczenia nastrój harmonijnej kompozycji.

Kolorystyka dywanów do sypialni

Dywany w jakich kolorach wybrać do sypialni? W zasadzie zależy to tylko od indywidualnych upodobań ich właścicieli. Warto jednak pamiętać, że do pomieszczenia sypialnego polecane są jasne, pastelowe kolory, które wpływają na nas wyciszająco i uspokajająco. Dzięki ich wykorzystaniu szybciej się relaksujemy i łatwiej zasypiamy. Unikajmy więc zbyt ostrych kolorów, jak czerwień czy ostry zielony. Postawmy raczej na niebieski dywan, chodnik w odcieniach beżowych czy jasnożółtych, które nie będą męczyć oczu. Niebieski dywan z łatwością dopasujemy do sypialni utrzymanej w modnych, skandynawskich odcieniach bieli czy beżu. Ten kolor dywanu ma też symboliczne znaczenie kojarzące się z czystością i spokojem, których oczekujemy właśnie w pomieszczeniu służącym odpoczynkowi.

Niebieskie dywany do sypialni w ofercie sklepu TopWorld

Sklep TopWorld specjalizujący się od lat w sprzedaży dywanów, poleca bogatą ofertę dywanów w odcieniach doskonale pasujących do sypialni. Czy będzie to dywan w odcieniu błękitu, czy innych kolorach – gwarantujemy naszym klientom satysfakcję z jego zakupu – sprawdź sam: https://www.topworld.pl/produkty/kolorystyka/dywany-niebieskie,2,37528

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ