Średnie zużycie prądu w mieszkaniu, a cena energii elektrycznej

0
25268

Zużycie prądu w mieszkaniu ma w wielu przypadkach spore przełożenie na wysokość rachunków. Chcąc zaoszczędzić warto więc zwrócić uwagę na zużycie energii w swoim mieszkaniu. Policzenie ilości zużywanej energii i wybranie najlepszej oferty przełoży się na wiele korzyści i dużą oszczędność. Przyjrzyjmy się zatem kwestii w jaki sposób wybrać dostawcę energii elektrycznej oraz ile tak naprawdę energii zużywane jest w mieszkaniu.

Ilość zużywanej energii w mieszkaniu

Ilość zużywanej energii elektrycznej w mieszkaniu zależy od wielu czynników. Przede wszystkim wpływ na to ma ilość mieszkających osób oraz liczba sprzętów elektrycznych. Według oficjalnych danych średnie zużycie prądu w mieszkaniu wynosi jednak od 1900 do 2500 kWh dla rodziny 4 osobowej. Około 1200 do 1500 kWh w przypadku rodzin 2 osobowych oraz w przypadku singli około 1000 kWh. Dla dokładnych danych najlepiej wykonać jednak samodzielne obliczenia.

W jaki sposób zmierzyć ilość zużywanej energii?

Aby zmierzyć ilość zużywanej energii można posłużyć się specjalnymi wtyczkami, które są w stanie zliczać pobór energii przez konkretne urządzenia. Można także posłużyć się zwykłymi obliczeniami. Wystarczy w tym celu odnotować czas przez który używane jest urządzenie w ciągu dnia, a następnie pomnożyć tę wartość, aby otrzymać czas w ciągu roku, przez który pracuje dany sprzęt. Wynik ten należy pomnożyć przez moc dane urządzenia. W ten sposób można otrzymać roczne zużycie energii przez dane urządzenie. W ten sposób można łatwo określić, ile prądu jest zużywanych w konkretnym gospodarstwie domowych i dokonać łatwych obliczeń na temat tego, którego dostawcę energii najlepiej wybrać.

Internetowe porównywarki

W sieci dostępne są także porównywarki ofert dostawców energii. Dzięki temu możliwe jest porównanie wszystkich ofert w jednym miejscu i wybranie tych najbardziej odpowiadających swoim potrzebom. Na stronach często dostępny jest kalkulator zużycia prądu, który pozwala na szybkie określenie, ile energii może być zużywane w konkretnym gospodarstwie domowym. Nawet osoby, które nie dokonają pomiarów będą w stanie określić zużycie energii w swoim mieszkaniu i na tej podstawie dobrać najlepszą ofertę.

W porównywarkach podawana jest także cena energii elektrycznej oraz dodatkowe koszty związane z użytkowaniem energii. W serwisach porównujących oferty różnych dostawców można więc kompleksowo zapoznać się ze wszystkimi ofertami. Dzięki temu w krótkim czasie możliwe będzie wybranie najlepszej dla siebie oferty co będzie przekładało się na wiele korzyści.

Podsumowanie

Jeżeli pragniesz zmniejszyć swoje rachunki zdecydowanie się na odpowiedniego dostawcę energii będzie naprawdę korzystne. Wybierając najtańszą ofertę można w skali roku zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na energii elektrycznej. Jak najbardziej warto więc odpowiednio podchodzić do sprawy i decydować się na konkretne działanie w swojej sytuacji. Obecne rozwiązania dostępne w sieci powodują natomiast, że możliwe jest bardzo łatwe wybranie najlepszego dostawcy.

[Głosów:102    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ