Przegląd popularnych stylów w aranżacji wnętrz

Duża liczba osób urządza swoje mieszkania zgodnie z wybranym przez siebie stylem. Pozwala to na zachowanie spójności i elegancji. W niniejszym artykule pokrótce, po konsultacji z dekoratorem wnętrz omawiamy, które style w aranżacji wnętrz cieszą się obecnie największą popularnością. Zapraszamy do lektury!

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny został stworzony dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za przeładowanymi bibelotami, tkaninami i kolorami. W nowoczesnych wnętrzach największy nacisk kładzie się na proste i geometryczne kształty. Rezygnuje się z kolei z antyków, bibelotów, wielkich poduszek. Cechą charakterystyczną stylu nowoczesnego jest także minimalizm – wszystkie dekoracje są oszczędne, a jednocześnie estetyczne.

Styl kolonialny

Eksperci zwracają uwagę, iż styl kolonialny to jeden z najciekawszych stylów w aranżacji wnętrz. Jego wyróżnikiem jest fakt, iż łączy w sobie elementy brytyjskiej elegancji z ludowymi ozdobami z Azji lub Afryki. Aranżacje w stylu kolonialnym niezwykle często są też uzupełniane egzotycznymi pamiątkami z dalekich krajów. Wśród dominujących kolorów znajdują się przede wszystkim te, które nawiązują do natury. Mowa tutaj o czerwieni, pomarańczu, brązie oraz beżach.

Styl art deco

Najważniejszą cechą stylu art deco jest ponadczasowość oraz wyjątkowa elegancja. Jest to najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie luksus i mogą za niego zapłacić odpowiednią cenę. Styl ten narodził się we Francji po zakończeniu drugiej wojny światowej. W stylu art deco mamy do czynienia z bogatymi dekoracjami oraz najdroższymi materiałami najwyższej jakości. We wnętrzach projektowanych w tym stylu pojawiają się egzotyczne drewna, marmury, skóry, brąz czy chromowana stal.

Styl romantyczny

Styl romantyczny z roku na rok zdobywa coraz większe uznanie, zwłaszcza wśród zakochanych. Eksperci zwracają uwagę na fakt, iż jest to jeden z najprzytulniejszych stylów aranżacyjnych. W stylu romantycznym dominują jasne meble, pastelowe kolory oraz motywy kwiatowe. Meble w stylu romantycznym są lekkie i jasne.

Więcej praktycznych wskazówek znajdziesz na http://www.ainprojektowanie.com/blog/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ