Kanapy narożne – salonowe królowe

0
3652

Trudno wyobrazić sobie salon bez eleganckiej, a zarazem wygodnej sofy – w domach Polaków najczęściej występuje w tej roli efektowna i komfortowa „rogówka”. Kanapa z szezlongiem to niekwestionowana salonowa królowa o wielu praktycznych zaletach. Za co kochamy kanapy narożne?

Miejsce dla wszystkich

Na tradycyjnych sofach i wersalkach mogą wypoczywać dwie lub trzy, a maksymalnie cztery osoby jednocześnie – narożniki pomieszczą ich znacznie więcej. Poza miejscami siedzącymi posiadają bowiem długie, a często też szerokie leżanki, na których w razie potrzeby bez problemu przycupną dodatkowe trzy czy cztery osoby.

Z tego względu, kanapy narożne z szezlongami, sprzyjają wszelkiego rodzaju spotkaniom w gronie najbliższych i przyjaciół. Zapraszają do wspólnego wypoczynku i doskonale integrują mieszkańców oraz ich gości. Sofy narożne są wręcz stworzone do domów i mieszkań dużych rodzin oraz osób, które często zapraszają do siebie znajomych i członków rodziny.

Asy przestrzeni

Kanapy narożne to prawdziwe asy przestrzeni. Zajmują mało ustawne narożniki pomieszczeń, dzięki czemu pasują nawet do niewielkich salonów w blokach z PRL-u. Co więcej, sofy narożne optycznie wyznaczają i ograniczają strefy wypoczynkowe w pokojach dziennych, pozwalając na praktyczne wykorzystanie pozostałej przestrzeni.

Przy pomocy sof narożnych z szezlongami można również dzielić większe pomieszczenia na strefy funkcjonalne. Kanapy narożne doskonale nadają się na przykład do wyznaczania granic między aneksami jadalnymi a wypoczynkowymi w salonach o dużej powierzchni i wielu równoległych funkcjach. Sofy rogowe stosuje się nie tylko w domach i mieszkaniach, ale i np. hotelowych lobby i różnego rodzaju poczekalniach.

Prawdziwy wypoczynek

Kanapy narożne są znacznie wygodniejsze od typowych sof i wersalek. Tylko na „rogówkach” można bowiem leżeć, nie zajmując jednocześnie komfortowych miejsc siedzących dla pozostałych członków rodziny czy gości. Narożniki to meble sprzyjające błogiemu lenistwu i wypoczynkowi. Chętnie korzysta się z nich m.in. po męczącym dniu w pracy.

Właściciele narożnych sof bardzo często ucinają sobie na nich drzemki – kanapy narożne zachęcają do przymknięcia oczu niezależnie od pory dnia. Warto wspomnieć także o tym, że sofy tego typu (nawet te, które nie zostały wyposażone w funkcję spania), zapewniają komfortowe miejsce do snu dla zostających na noc gości. Z doświadczeń użytkowników sof narożnych wynika, że mogą się na nich wygodnie wyspać nawet dwie osoby.

Kanapy narożne to prawdziwe salonowe królowe. Zapewniają miejsce dla wszystkich mieszkańców i ich gości, spełniają wiele ról w przestrzeni i gwarantują komfortowy wypoczynek i sen. Nic dziwnego, że sofy z leżankami oferowane są przez większość polskich producentów mebli. Ciekawą ofertę kanap tego typu prezentuje firma Sofart, proponująca kilkadziesiąt modeli tego typu sof – zachęcamy do zapoznania się z produktami marki.

[Głosów:3    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ