Problem z gryzoniami – jak skutecznie się ich pozbyć?

0
1565

Chociaż człowiek znacznie zmienił swoje otoczenie, wliczając w to lokalną przyrodę, to niektóre zwierzęta dostosowały się do nowych warunków, żyjąc na obrzeżach miast czy we wsiach. Niestety, większość z nich może zostać uznana za szkodniki, które uwielbiają żerować na naszych zapasach, uszkadzać sprzęty i narzędzia lub zanieczyszczać żywność. W przypadku najpowszechniejszych z tych zwierząt – gryzoni, nieoceniony może okazać się odstraszacz myszy, który skutecznie zniechęca je do dalszej eksploracji naszej piwnicy, garażu czy składziku.

W jaki sposób funkcjonują odstraszacze na myszy?

Aby móc efektywnie wykorzystać dany sprzęt, warto jest najpierw poznać zasadę jego działania. W gruncie rzeczy, odstraszacz myszy jest dość prostym urządzeniem, które działa w pełni automatycznie, czasem posiadając podstawowe opcje regulacji. Przy pomocy cyklicznie emitowanych sygnałów dźwiękowych, wypłaszają one gryzonie w określonym przez producenta obszarze. Rzecz jasna, nie trzeba się w ich przypadku przejmować możliwym hałasem – sygnały te odtwarzane są w częstotliwości niesłyszalnej dla człowieka, dlatego nie zakłócą one naszego spokoju.

Komfort i niewielka inwazyjność to cechy szczególne dla tego typu odstraszaczy na gryzonie – objawia się to także przez ich wygląd. Zazwyczaj przybierają one formę drobnych, poręcznych akcesoriów, które, w zależności od wybranego modelu, montuje się na ścianie, podłodze, a nawet bezpośrednio w gruncie na swojej działce. Nie rzucają się one nadmiernie w oczy, natomiast niewielkie rozmiary pozwalają w razie potrzeby na ich wygodne zamaskowanie.

W większości przypadków, odstraszacz myszy zasilany jest zwykłymi bateriami bądź przy pomocy akumulatora. Czasem można napotkać się na egzemplarze bezpośrednio podłączane w obwód elektryczny, lecz z uwagi na ich niskie zużycie prądu oraz bardzo zróżnicowane umiejscowienie, nie należą one do szczególnie popularnych produktów.

Odstraszacz myszy czy trutka oraz pułapki?

W walce ze szkodnikami, popularnie wykorzystuje się różnego rodzaju trutki i pułapki. Jawią się one za całkiem skuteczne metody, ale tak naprawdę problem ten może zostać rozwiązany znacznie sprawniej. Okazuje się, że zwykły odstraszacz myszy posiada liczne przewagi nad środkami eksterminacji, a mianowicie:

  • Odstraszanie gryzoni to nie rozwiązanie problemu, lecz jego zapobiegnięcie – przy stosowaniu tej metody profilaktycznie, nie dojdzie do żadnych strat w gospodarstwie.
  • Przeganianie zwierząt zamiast ich zabijania jest bardziej humanitarne, nie szkodzi się przy tym lokalnej faunie.
  • W przeciwieństwie do trutek i pułapek, odstraszacz myszy nie stanowi zagrożenia dla zwierząt domowych.

Reasumując, istnieje mnóstwo powodów, aby postawić na odstraszanie, a nie tępienie myszy – jest to rozwiązanie bardzo przystępne, stosunkowo tanie, a przede wszystkim wyjątkowo efektywne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ