Duńskie meble - elegancja, prostota i kunszt

Moda na skandynawskie meble oraz wystrój wnętrz rozgościła się w polskich domach i mieszkaniach na dobre. Stylem naszych północnych sąsiadów zafascynowały się już miliony Polaków. Kunsztu i charakteru wnętrzom nadają duńskie meble – słusznie uważane za jedne z najpiękniejszych. Łączą skandynawski minimalizm z odrobiną awangardy i nowoczesności. Sprawdź, czy te meble przekonają również Ciebie. 

Kilka słów o samej Danii

Duńskie meble wywodzą się oczywiście z Danii. To państwo położone w Północnej Europie w Skandynawii. Jest najmniejsze ze wszystkich państw nordyckich, nie mniej bardzo przedsiębiorcze. Dania jest członkiem Unii Europejskiej od 1973 roku. Warto zwrócić uwagę, że Dania jest monarchią konstytucyjną, co więcej jedną z najstarszych w Europie. Danię zamieszkuje blisko 6 milionów ludzi. 

Dania jak większość krajów skandynawskich jest bardzo wysoko rozwinięta. Zarówno pod względem przemysłowym jak i społecznym. Spośród krajów unijnych ma najwyższy Wskaźnik Wolności. Nic więc dziwnego, że projektanci duńskich mebli, z których kraj słynie już na całym świecie, posługują się wolną, niczym nieskrępowaną koncepcją twórczą i realizują śmiałe projekty, które podbijają serca klientów.

Sekret duńskich mebli

Mimo, iż Dania jest niewielkim kraje, to zdolnym i pracowitym Duńczykom udało się stworzyć wiele rozpoznawalnych marek i brandów, które sprawnie funkcjonują na całym świecie i zyskują coraz większą popularność wśród konsumentów. 

Meble z Danii to tak naprawdę proste projekty, które łączą pomysłowość, wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak drewno i skóra oraz tradycję minimalizmu skandynawskiego. Wysokiej jakości skandynawskie produkty znajdziemy w ofercie projektantów: Muuto oraz Normann Copenhagen. Dla właścicieli cieńszych portfeli sieć sklepów Jysk oferuje skandynawski i duński design w przystępniejszej cenie. Co ciekawe, niektóre z mebli od naszego północnego sąsiada zyskały już takie uznanie, że osiągnęły miano ikon designu skandynawskiego. Należą do nich prace duńskiego architekta Arne Jacobsena. Jego wyjątkowe modele krzeseł budzą ogromne pożądanie klientów i potrafią osiągać zawrotne ceny. 

Rodowód duńskiego designu

Duńskie wzornictwo ma długie tradycje. Rodowody mebli często sięgają lat 50. XX wieku, kiedy to z rozmachem działał wydział meblarstwa Królewskiej Akademii Sztuk w Kopenhadze. Wówczas duńskie wzornictwo odnosiło ogromne sukcesy i robiono wszystko by je spopularyzować. Udało się to między innymi dzięki wielkiej objazdowej wystawie duńskich projektów po Stanach Zjednoczonych w latach 1954-1957. Jednak, prawdziwa historia duńskich mebli zaczyna się już w 1908 roku. Duński design to zatem ogromne dziedzictwo i tradycja, które obecnie z powodzeniem łączy się w nowoczesnością. Powstają dzięki temu projekty eleganckie i śmiałe zarazem.

Jeśli zainteresował Cię styl skandynawski opisywany w tym tekście i chciałbyś zobaczyć przykłady najpiękniejszych mebli duńskich, odwiedź koniecznie stronę: designzoo.pl, na której znajdziesz wiele ciekawych koncepcji. Wyjątkowe meble z charakterem, projektowane dla ludzi. Sprawdź, czy Cię przekonają!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ