Półki siatkowe do regałów paletowych

Półki siatkowe są stosowane jako alternatywa dla paneli wykonanych z blachy, płyty wiórowej, drewna i innych materiałów. Ich kluczową zaletą jest niska waga w porównaniu z innymi opcjami. Konstrukcja z wysokowytrzymałego drutu stalowego i siatki sprawia, że półki te są równie dobre (a często nawet lepsze) niż półki wykonane z innych materiałów. Mogą być również stosowane do przechowywania przedmiotów w regałach paletowych.

Półka siatkowa do regału paletowego

Regały siatkowe to płaska konstrukcja wykonana z wytrzymałych drutów stalowych. Odległość między przewodami zależy od wymagań dotyczących wytrzymałości i nośności panelu. Na dwóch przeciwległych stronach siatki znajdują się zagięcia, które są niezbędne do bezpiecznego umieszczenia półki na belkach regału. Zapobiegają one przypadkowemu przesunięciu elementu na jedną stronę, co mogłoby spowodować przewrócenie się samej półki i znajdujących się na niej towarów. Montaż odbywa się zazwyczaj poprzez proste ułożenie panelu na poziomych elementach konstrukcji magazynowej. W niektórych przypadkach do mocowania siatki w jednym miejscu stosuje się łączniki gwintowane. Kluczową zaletą tych produktów jest ich niewielki ciężar, co znacznie ułatwia i przyspiesza transport oraz instalację w wybranym miejscu. Dodatkowo elementy te zwiększają skuteczność gaszenia pożaru za pomocą tryskaczy sufitowych. W ten sposób woda może bez przeszkód dotrzeć do wszystkich poziomów regału, również tych, w których powstał pożar. Półki siatkowe przepuszczają również dużo światła – to mocny argument, jeśli oświetlenie w magazynie lub zakładzie produkcyjnym jest słabe.

Półki metalowe siatkowe ze sklepu hhl-regaly.pl

Montaż regałów z siatki drucianej zmienia regały czołowe w uniwersalny system magazynowania towarów – regały paletowe i półkowe, które mogą przechowywać bardzo szeroką gamę towarów, zarówno w kartonach, jak i na paletach. Regały kratowe o dużej pojemności mogą być wykorzystywane do przechowywania wszelkiego rodzaju towarów o różnych rozmiarach. Jak widać na zdjęciach, towary mogą być również składowane na nieregularnych, krótkich paletach, które ze względu na swoje mniejsze rozmiary nie mogą być po prostu układane na trawersach bez półek.

Półki siatkowe do regałów paletowych

Siatki umieszczane są na belkach poprzecznych i mogą być łatwo zdejmowane i przestawiane na wymagany poziom. Jedna taka półka odpowiada wielkością przestrzeni paletowej i dzięki wzmocnionej konstrukcji stalowymi żebrami usztywniającymi wytrzymuje obciążenie do 500 kg, istnieją warianty półek obliczone na 800 i 1000 kg. Półki z siatki metalowej wykonane są z galwanizowanej stali, nie są podatne na korozję i zapewniają doskonałą przepuszczalność światła między poziomami. Jedną z głównych zalet tych regałów jest to, że spełniają one wymogi bezpieczeństwa pożarowego.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ