płyty na tarasy

Taras należy do jednego z najprzyjemniejszych miejsc każdego domu. Jest on nie tylko cudowną dekoracją, ale także przedsionkiem ogrodu, na którym można w idealny sposób spędzić czas na wypoczynku oraz spędzania czasu w rodzinnym gronie, spożywać posiłki z przyjaciółmi czy organizować na nich wszelakie imprezy. Dlatego szczególnie warto zadbać o to, aby taras prezentował się doskonale pod każdym względem. Z pomocą przyjdzie więc dobór odpowiedniej płyty na tarasy.

Warto również pamiętać, że płyty tarasowe sprawdzą się nie tylko w aranżacji tarasów, lecz z powodzeniem można wykorzystać je na ścieżkach ogrodowych, schodach czy nawet przy basenie, gdyż charakteryzuje je estetyczność oraz niesamowicie wysoka trwałość oraz łatwość w czyszczeniu.

Płyta z kostki brukowej

Płyty z kostki brukowej dają spore możliwości aranżacji tarasów przy jednoczesnym zapewnieniu funkcjonalności oraz bezpieczeństwa. Dlatego też niezwykle ważnym jest dobranie odpowiedniego materiału do wykonania tarasu. Wszak każdy chce, aby służył swoim zjawiskowym wyglądem i funkcjonalnością przez długie lata. Płyty z kostki brukowej gwarantują trwałość, która objawia się odpornością nawet na najbardziej skrajne warunki atmosferyczne. Płyty z kostki brukowej ze względu na dostępność wielu kolorystycznych wariantów pozwolą dopasować wygląd kostki do stylu, w jakim utrzymany jest dom czy ogród.

Płyta z kostki granitowej

Jeżeli zaś zależy nam o wiele twardszym, ale także bardziej luksusowym budulcu do zastosowania w aranżacji tarasu, doskonale do tego celu nadadzą się płyty z kostki granitowej. Podczas obróbki płyty z kostki granitowej można uzyskać wiele rodzajów kształtów oraz wielkości kostki. Dużą zaletą wyboru tego rodzaju nawierzchni jest spory wybór kolorów, od czerwonych po białe, grafitowe lub czarne. Wybór płyty z kostki granitowej na taras może wiązać się z większymi kosztami aniżeli zastosowanie kostki brukowej. Czasami wymaga również specjalistycznego czyszczenia przy pomocy specjalnej myjki ciśnieniowej. Kostkę granitową warto również od czasu do czasu zaimpregnować odpowiednimi preparatami dla zachowania jej świeżości i pięknego wyglądu.

Płyty na tarasy z kostki brukowej czy granitowej?

To pytanie zadaje sobie wiele osób projektujących powierzchnie, które planują zastosować na swoich tarasach. Przy wyborze należy mieć na uwadze fakt, iż nawierzchnia, na którą stale będzie wywierany nacisk powinna być odporna. Dzięki tej cesze zależnym będzie to, jak długo materiał pozostanie w niezakłóconym oraz dobrym stanie. Z obydwu tych opcji zdecydowanie lepiej nada się kostka z granitu, gdyż nie tylko lepiej wytrzymuje obrażenia mechaniczne, ale także te wywołane poprzez np. środki chemiczne i warunki atmosferyczne. Dodatkowo jest ona mrozoodporna, co gwarantuje, iż po kilku mroźnych zimach nie ulegnie ona spękaniu czy utrata barw. Granit również nie wchłania tłuszczy oraz smarów, dlatego łatwo będzie utrzymać go w czystości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ