Oświetlenie w ogrodzie

Jak rozmieścić źródło światła, aby rozjaśnić najważniejsze elementy ogrodu? Jak efektownie podświetlić altanę? Poznaj nowoczesne sposoby oświetlenia, dzięki którym Twój ogród będzie zachwycał, stanie się bezpieczny i funkcjonalny.

Oświetlenie ogrodowe – odpowiednia aranżacja kluczem do sukcesu

Specyfika ogrodu będzie miała bardzo duży wpływ na oświetlenie, na jakie się zdecydujemy. W porównaniu do pomieszczeń nie możemy użyć przecież żyrandola i lamp sufitowych. Mamy więc bardziej ograniczone możliwości, jednak na rynku nie brakuje modeli lamp, które pozwolą na stworzenie wspaniałej aranżacji świetlnej.

Oświetlenie altanki lub innych miejsc wypoczynkowych, a także ścieżek ma charakter funkcjonalny – pozwala nam korzystać z nich po zmroku. Relaks na leżaku w ciepły wiosenny wieczór czy grill z przyjaciółmi zorganizowany w upalną letnią noc. Nie byłoby to możliwe bez odpowiedniego oświetlenia. Niezwykle ważne jest jego rozmieszczenie – światło nie może razić, ani być zbyt intensywne. 

Reflektory kierunkowe – nowoczesne oświetlenie ogrodowe

Jeżeli zależy nam na efektywnym podświetleniu konkretnego miejsca, doskonale sprawdzi się do tego system reflektorów kierunkowych. Wiele źródeł światła skierowane  z różnych miejsc na konkretny punkt w naszym ogrodzie to doskonały sposób na efektowną aranżację, która w piękny sposób wpasuje się kompozycję całego podwórka. Niewielkich rozmiarów lampki stanowić będą doskonałą ozdobę, i posłużą do podświetlenia elewacji, roślin, skalniaków, krzewów czy architektury ogrodowej. 

O tego typu kompozycji należy jednak pomyśleć długo przed aranżacją całego ogrodu. Późniejszy montaż może być kłopotliwy ze względu na konieczność połączenia kablami i montaż lampek, co może zmusić nas do rozkopywania trawnika czy ingerencję w rosnące rośliny. Warto więc zaprojektować oświetlenie ogrodowe na etapie powstawania całego ogrodu, jeżeli mamy taką możliwość.

Ogrodowe lampy ścienne i kinkiety – stylowe oświetlenie domu

Jeżeli chodzi o oświetlenie samego domu, to doskonałym wyborem wydają się kinkiety i ogrodowe lampy ścienne. Niezwykle wytrzymałe modele wykonane z najwyższej jakości materiałów doskonale sprawdzą się jako wisząca ozdoba i oświetlenie wejścia do domu lub bramy do garażu. Ułatwią przemieszczanie się, jednocześnie zapewniając piękne walory dekoracyjne. Wybierając takie rozwiązanie, stworzysz niebanalny klimat przestrzeni wokół domu.

Lampy ogrodowe – jakie modele wybrać?

Jeżeli nie masz jeszcze konkretnego planu na oświetlenie swojego ogrodu, jesteśmy przekonani, że szeroki wybór lamp w naszym sklepie internetowym pomoże Ci podjąć decyzje. Znajdziesz u nas różnorodne modele pozwalające dopasować je do podwórza w różnym stylu. Od nowoczesnych metalowych kinkietów po ozdobne szklane lampy ścienne nad drzwi. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu z oświetleniem – https://eplafoniera.pl/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ