Pierz i nie martw się zużyciem energii!

Dbałość o mniejsze zużycie energii elektrycznej oraz zasobów wody to nie tylko kwestia środowiska naturalnego. To również nasz własny interes, ponieważ skutkuje oszczędnościami finansowymi! Czy ultranowoczesne urządzenia AGD z wieloma różnymi funkcjami zaprzeczają teorii oszczędzania? Jest wręcz odwrotnie!

Ile mediów zużywasz piorąc?

Bardzo ważne jest uświadomienie sobie, ile energii elektrycznej oraz wody zużywasz obecnie, piorąc tak jak do tej pory. Można to oczywiście policzyć lub wziąć pod uwagę zadeklarowane przez producenta średnie roczne zużycie prądu, w zależności od klasy pralki (A, A+, A++, A+++). Model z większą ilością plusów jest droższy, ale gwarantuje niższy pobór prądu. Oczywiście deklaracje producenta nie są pewnymi wartościami. Wszystko zależy od tego, jak często pierzemy i na jakim cyklu. W przypadku częstego prania, dla całej rodziny lub dla jakiejś instytucji, warto zainwestować w ekologiczną pralkę, jak WW90M741NOA, która daje możliwość oszczędnego prania za pomocą specjalnych funkcji.

Jak prać oszczędnie?

Podstawą jest nie sam wybór pralki, a umiejętne sortowanie prania. Dla lekkiego odświeżenia ubrań (na przykład przepoconej koszulki), warto wykorzystywać programy superszybkie, jakie ma na przykład pralka Samsung QuickDrive WW90M741NOA/EO lub Bosch WAE2026EPL Serie 2 VarioPerfect klasy A+++. Sortujmy pranie na takie, które wystarczy przeprać szybko, krótko i w niższej temperaturze, bieliznę wymagającą prania w wyższej temperaturze dla zabicia wszystkich bakterii, pranie ciężkie, tkaniny delikatne, syntetyczne czy bawełniane. W większości domów segregacja prania podlega nieco innym kryteriom, ponieważ innego rodzaju ubrania noszą domownicy. Zasadniczo, wybierając urządzenia klasy A+++ mamy niejako wpisaną w model gwarancję prania z oszczędnością energii.

Jak pralki piorą skuteczniej i ekologiczniej?

Modele takie jak WW90M741NOA pozwalają na pranie oszczędzające środowisko, ponieważ używają mniej wody, a więcej specjalnych systemów odprowadzania jej czy obracania bębnem. Dodatkowo mają systemy spieniające detergenty i czyniące je bardziej aktywnymi i niszczycielskimi dla brudu. Dzięki temu używamy mniej środków piorących, a pierzemy skuteczniej. Oprócz tego modele takie jak pralka Samsung QuickDrive WW90M741NOA/EO lub Bosch VarioPerfect mają możliwość prania krótkiego, przez co pralka krócej jest w użyciu i zużywa mniej prądu. Ogromny wpływ na pobór mocy ma także odpowiednie dopasowanie przez użytkownika programu do stopnia zabrudzenia i rodzaju tkaniny. Dobrze jest więc korzystać z inteligentnych aplikacji do pralek, które podpowiadają, jaki program należy ustawić lub w jakiej temperaturze prać. Chodzi oczywiście o to, by prać w możliwie jak najniższej, ale wystarczającej, by doprać wszelkie zabrudzenia.

Wybór dobrej pralki, na przykład

WW90M741NOA, to sposób na inteligentne, łatwe i ekologiczne pranie. Ubrania są prane w temperaturze, która nie niszczy ich struktury, ale jednocześnie pozwala zlikwidować wszelkie zabrudzenia. Oszczędzana jest zarówno pobierana energia, jak i woda. Nowoczesne pralki są szczególnie przydatne w domach z dużą liczbą domowników – tam, gdzie pierze się często i obniżenie rachunków za prąd i wodę może być dobrym sposobem na oszczędzanie. Na szczęście współczesny użytkownik myślący o ekologii ma dziś duży wybór fajnych modeli pralek!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ