dywany do salonu

Pokój dzienny pełni wyjątkowo istotną rolę w każdym domu. To pomieszczenie, w którym odbywają się spotkania towarzyskie, a domownicy spędzają relaksujące wieczory z rodziną. Jego odpowiednia aranżacja wpłynie zarówno na funkcjonalność, jak i charakter przestrzeni. Wśród istotnych elementów wyposażenia odnaleźć można dywany do salonu. Na co warto zwrócić uwagę, aby dopasować odpowiednie akcesoria do swojego mieszkania?

Dywany odpowiednie dla domowników

Nie wszyscy decydują się na umieszczanie dywanów w swoich salonach. Alergicy i osoby posiadające zwierzęta często obawiają się, że takie akcesorium utrudni utrzymanie porządku. Dywan do salonu może mieć jednak wiele zalet. W zimowe wieczory ochroni odpoczywających domowników przed kontaktem z zimną posadzką. Zapewni również izolację akustyczną i nada wnętrzu przytulności. Osoby obawiająca się nagromadzania brudu w warstwach materiału, powinny rozważyć zakup modeli płasko tkanych. Takie dywany mogą być wykonane z naturalnych włókien agawy sizalowej lub tworzyw sztucznych. Ich cechy charakterystyczne to brak odstającego runa i ścisły splot. Dzięki nim, kurz nie przedostaje się do głębszych warstw dywanu, a drobnoustroje nie mają okazji się w nim namnażać. Osoby poszukujące wyjątkowo miękkich dywanów do salonu powinny z kolei zdecydować się na modele z naturalnej wełny i akcesoria typu Shaggy. Pierwsze z nich posiadają wiele zalet, do których zalicza się tworzenie w pokoju korzystnego mikroklimatu. Dywany Shaggy to designerskie akcesoria z odstającym, „potarganym” runem.

Salony zgodne z najnowszymi trendami

Wśród najchętniej wybieranych pojawiają się dywany do salonu żółte, niebieskie i szare. Niezależnie od rodzaju, akcesoria w tych barwach mogą podkreślić charakter aranżacji skandynawskich, retro lub glamour. Najnowsze trendy promują wykorzystanie naturalnych surowców. Dywany z wełny, bawełny, sizalu i innych organicznych włókien doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach skandynawskich, boho i rustykalnych. W salonie boho warto ponadto postawić na etniczne i orientalne wzory. We wnętrzu rustykalnym sprawdzą się proste dywany w stonowanych barwach i standardowe, wełniane modele. Najmodniejsze aranżacje zakładają tworzenie przytulnych przestrzeni, które zapewnią poczucie bezpieczeństwa i możliwość zaznania relaksu. Stawia się tutaj na ciepłe i stonowane barwy z pogranicza beżu i brązu. Dywany do salonu z pewnością nadadzą pomieszczeniom przyjaznego charakteru. Dopasowane do wystroju i preferencji umożliwią stworzenie wyjątkowych aranżacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ