leżaki ogrodowe

Leżak uznawany jest za obowiązkowy mebel w każdym ogrodzie. Jeżeli połączymy go z parasolem ogrodowym, to wówczas możemy wykorzystywać go praktycznie w każdych warunkach pogodowych, a zwłaszcza podczas upałów. Jednakże, trzeba sobie powiedzieć, że naprawdę nie jest łatwo wybrać odpowiedni leżak. Musimy zwrócić uwagę na różne szczegóły, które mają wpływ na funkcjonalność tego mebla. Technologiczne rozwiązania, forma leżaka, jak również zastosowanie niektórych materiałów, to jedynie niektóre z elementów. Co jeszcze musimy wziąć pod uwagę?

Leżaki ogrodowe – jakie powinny być?

Nie ulega wątpliwości, że zdecydowanie najwygodniejsze leżaki ogrodowe, to takie gdzie jest regulowany kąt pochylenia oparcia, dzięki czemu będziemy mogli zarówno siedzieć, jak i leżeć. Do tego, leżaki powinny mieć podnóżek oraz podłokietniki, na których możemy oprzeć ręce, a które dodatkowo znacznie ułatwiają wstawanie. Obecnie na rynku znajdziemy również niezwykle komfortowe modele wyprofilowane oraz bez regulacji, a więc umożliwiają one tylko jedną pozycję ciała. Zanim się na nie zdecydujemy, koniecznie musimy sprawdzić, czy rzeczywiście będą nam one odpowiadać. Przy tym trzeba pamiętać, że leżak nie może być ani zbyt wąski, ani też za krótki, a jeżeli wybieramy taki przeznaczony do leżenia, to jego długość powinna wynosić co najmniej 160 cm. Jeżeli chcemy przenosić go z miejsca na miejsce, to warto wybrać model składany.

Leżaki ogrodowe – wybór materiału

Jeżeli zamierzamy kupić leżak do naszego ogrodu, to koniecznie musimy zdecydować, z jakiego materiału ma on być zrobiony. Najtwardsze jest drewno egzotyczne, technorattan oraz aluminium. Jeżeli chodzi o leżaki plastikowe, to są lekkie i łatwo utrzymać je w czystości, ale niestety nie są one tak trwałe, jak leżaki zrobione z wyżej wymienionych materiałów. Możemy zdecydować się też na modele z materiałów łączonych.

Leżaki ogrodowe drewniane

Nie ulega wątpliwości, że leżaki drewniane są niezwykle estetyczne, miłe w dotyku, a do tego idealnie wkomponują się w każdą ogrodową roślinność. Zazwyczaj z drewna jest zrobiony cały stelarz, rzadko kiedy spotykane są całe modele zrobione z drewna. Bardzo często leżaki są składane, a co za tym idzie bez problemy przeniesiemy je z miejsca na miejsca. Ważą one dość dużo, zatem, warto zdecydować się na taki leżak, który ma kółka. Wykonywane są z drewna krajowego lub egzotycznego. Jeżeli chodzi o drewno krajowe, to musimy pamiętać o systematycznej konserwacji. Leżaki z drewna egzotycznego powinny być raz do roku olejowanie, żeby nie straciły swojej ładnej barwy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ