Nowoczesne poduszki dekoracyjne w Twoim domu

Poduszki nowoczesne to doskonałe dopełnienie aranżacji każdego wnętrza. Szczególnie istotną rolę pełnią w salonie, gdzie bardzo często wprowadzają do wystroju nowy kolor czy motyw wzorniczy. Bez nich kanapa byłaby pusta, pozbawiona wyrazu i znacznie mniej komfortowa. Co warto wiedzieć o nowoczesnych poduszkach dekoracyjnych i jak je dobierać?

Nowoczesne poduszki dekoracyjne – pożegnaj się z monotonią!

Czasy, kiedy kanapę w salonie czy łóżko w sypialni dekorowało się identycznymi poduszkami ozdobnymi mamy już na szczęście dawno za sobą. Obecnie najmodniejsze jest dobieranie poduszek dekoracyjnych w atrakcyjne zestawy, które spaja motyw wzorniczy lub kolorystyczny. Poduszki mogą mieć różne kształty i rozmiary, a nawet sposób wykończenia. Ważne, aby leżące obok siebie poszewki łączył wspólny motyw. Najłatwiej takie komplety komponuje się poprzez tworzenie swego rodzaju hybryd. Wybierając dwie poduszki dekoracyjne w różnych kolorach, dołączamy do nich poduszkę trzecią, która oba te kolory zestawia obok siebie. W taki sposób tworzymy ozdobę kanapy, która wywiera wrażenie spójności i harmonii, dzięki czemu prezentuje się naprawdę atrakcyjnie.

Nowoczesne poduszki dekoracyjne – co jest w modzie?

Trendy aranżacyjne nie zmieniają się tak często, jak trendy modowe. Raz zakupione poduszki dekoracyjne posłużą zatem przez wiele lat i sprawią, że pokój dzienny będzie prezentował się na czasie. W świeżej, współczesnej aranżacji nie może zabraknąć ozdobnych poszewek w kolorach takich jak musztarda, butelkowa zieleń, szarość, granat czy turkus – naturalnie dobieramy je odpowiednio do barw już obecnych w wystroju wnętrza. Modne motywy to z kolei soczyście zielone liście monstery, błyszczące i matowe geometryczne wzory, wzór marokański, zyg-zag czy ponadczasowe pasy. Dużą popularnością – zwłaszcza w sypialniach – cieszą się z kolei poduszki dekoracyjne futrzane oraz pikowane. Modnym wyborem jest także łączenie poduszek gładkich z wariantami bardzo wzorzystymi, na których dominują motywy florystyczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ