nowoczesna kuchnia

Mobilne meble na kółkach, czarne fronty na wysoki połysk, ukryte uchwyty, czy duże wyspy wokół których toczy się życie rodzinne, to tylko kilka z wielu trendów jakie obowiązują w nowoczesnej kuchni. Zasada jest prosta – ma być wygodnie, praktycznie, estetycznie i elegancko. Wszystko pod ręką i na swoim miejscu. W nowoczesnej kuchni liczy się wygoda, ergonomia i funkcjonalizm. To przestrzeń, w której spędzamy dużo czasu. Musimy więc ją tak zaaranżować by nie tylko odpowiadałam naszym gustom, ale żeby była praktyczna, byśmy mogli łatwo i komfortowo ją użytkować i korzystać ze sprzętów. We współczesnej kuchni każdy przedmiot i mebel ma swoje określone miejsce. Na zbędne, przypadkowe i źle rozmieszczone przedmioty współczesna pani domu nie może sobie pozwolić. Gospodyni i domownikom ma być wygodnie. Piekarnik jest więc na wysokości oczu, ekspres na  uniesionym blacie, blaty robocze mają wysokość dostosowaną do wzrostu domowników, zmywarki cicho zmywają, a z lodówek wyskakuje lód do drinków. Szeroki wybór przedmiotów, możliwości aranżacyjne sprawiły, że kuchnie projektuje się do swoich indywidualnych potrzeb. Zależnie od tego ile czasu w niej spędza, jaki sposób życia prowadzi, co gotuje i co jest mu potrzebne. Jak w każdej dziedzinie, tak w przypadku kuchni obowiązuje trendy, udoskonalenia i nowości.

Wyspa kuchenna, czyli wspólnie gotujemy

Jeden z trendów to kuchnie stylizowane na duże, wręcz restauracyjne pomieszczenia, z dużymi urządzeniami, wysokimi blatami, szafami, w których mieści się wiele naczyń, talerzy, sztućców. Do takiej nowoczesnej kuchni idealnie pasują modne i praktyczne tzw. wyspy kuchenne. które umożliwiają  gotowanie w gronie rodziny i przyjaciół. Główną zaletą wyspy jest jej funkcjonalność oraz to, że pasuje również do niedużych pomieszczeń. Dzięki jej centralnemu położeniu domownicy mają do niej dostęp ze wszystkich stron. Wyspa to kompleks mebli przykrytych blatem roboczym. Tu nie tylko przygotowuje się posiłki, ale się i spożywa. Wystarczy podsunąć krzesło barowe. Wyspy przybierają różne kształty, kwadratowe, prostokątne, owalne. Ważne aby wysokość blatu była odpowiednia dla domowników, a jego krawędzie nieostre. W blacie stołu roboczego wyspy można umieścić zlew, kuchenkę elektryczną a nawet lodówkę czy kosz na odpady. Wyspa da nam tez dodatkowe miejsce do przechowywania talerzy, garnków, sztućców i inny urządzeń niezbędnych w kuchni. Nad blatem można rozwiesić półki i wieszaki na kieliszki, szklanki, a nawet garnki. Urządzając wyspę, można zrobić dodatkowe półki i szafki do przechowywania, środków czystości, ręczników papierowych, ściereczek i innych przydatnych w kuchni rzeczy.

nowoczesne kuchnie są ciekawie urządzone

Minimalizm górą!

Kolejny trend w projektowaniu nowoczesnej kuchni to minimalizm. Bogate kredensy, półki, półeczki, to przeszłość. Zabierają przestrzeń, wprowadzają chaos i nie są praktyczne. Kuchnia ma być funkcjonalna i wygodna. Ogromny wybór szerokości i frontów skrzydeł drzwi, a także bogata ilość półek i szuflad, pozwala stworzyć dla nas kuchnię najwygodniejszą i często oryginalną. Nowoczesna zabudowa jest prosta w użytkowaniu i łatwa do utrzymania w czystości. Modne meble kuchenne to takie, które zajmują mało miejsca, a są pojemne. Ciekawym rozwiązaniem są szafki z mechanizmem wysuwanym cargo. Wygodne systemy koszyków na szynach, kółeczkach i prowadnicach pomagają utrzymać porządek

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ