Klasyczne piły ręczne nie wystarczają i o wiele korzystniejszą opcją okazać się mogą rozwiązania mechaniczne, jak choćby spalinowa piła łańcuchowa Stihl. Trzeba sobie doskonale zdawać sprawę z tego, jak istotne jest bezpieczeństwo i wygoda w trakcie prac związanych z wyrębem drzew oraz obróbka już ściętego drewna. Warto wziąć pod uwagę tą właśnie firmę, gdyż jest ona pionierem w dziedzinie projektowania i produkcji ręcznych pił łańcuchowych, które to na zawsze zmieniły oblicze obróbki drzewnej oraz prac wycinkowych w obrębie działów leśnych.

Działanie piły mechanicznej w kilku słowach

Co do działania piły łańcuchowej Stihl, to nie trzeba specjalnie tłumaczyć, jakie jest podstawowe zastosowanie oraz działanie takowych urządzeń. Piła taka, podobnie jak manualne pierwowzory wykorzystują przewód tnący, którym to w tym przypadku jest akurat łańcuch zawierający odpowiedniego rodzaju ostrza. Łańcuch wprawiany jest w ruch pod wpływem silnika i tarczy ze sprzęgłem i porusza się wzdłuż prowadnicy. W celu ochrony przed uszkodzeniem i przegrzaniem łańcucha oraz prowadnicy stosowane są odpowiednie oleje smarujące łańcuch, które wlewane są w okolicach przyczepu prowadnicy i centryfugi napędzającej.

Piła łańcuchowa Stihl wykorzystuje silniki spalinowe. Napęd realizowany jest głównie za pośrednictwem dwusuwowych silników o maksymalnej pojemności do 400cm3 i mocy do 5KM. Z racji na specyficzne warunki, ograniczone gabaryty oraz optymalizację działania silnika wymagane jest właściwe dostosowanie pracy silników, sprzęgieł, elementów rozruchowych oraz napędowych. Kluczowe przy pile łańcuchowej Stihl pozostaje również zastosowanie odpowiedniego rodzaju paliwa, co przy silniku dwusuwowym oznacza korzystanie z mieszanki oleju i benzyny we właściwych proporcjach. Taka mieszanka spełnia rolę nie tylko napędową, ale i smarną dla całości układu napędowego piły motorowej.

Gdzie kupić dobrą piłę?

W przypadku markowych urządzeń, jak piła łańcuchowa Stihl na rynku pojawia się gros podrobionych artykułów tej firmy. Niestety, ale przy kupowaniu z niewiadomego źródła: bez paragonu i bez karty gwarancyjnej można liczyć się z ewentualnością kupna urządzenia podrobionego, najczęściej chińskiej produkcji. Pile łańcuchowej Stihl poświęcić trzeba sporo uwagi – szczególnie, gdy jest ona kupowana z drugiej ręki. W razie wątpliwości zawsze zwrócić się można do profesjonalnego serwisu, gdzie autentyczność danego modelu piły może być szybko i sprawnie potwierdzona. Dobra piła to bardzo przydatne narzędzie przy obróbce drzewnej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ