Marzeniem wielu osób jest posiadane własnych czterech kątów. Przez większość życia gonimy za tym ideałem i robimy wszystko by spełnić to pragnienie. Nic w tym dziwnego. W końcu dom daje poczucie bezpieczeństwa i gwarantuje stabilizację. Kiedy jednak uda nam się zgromadzić odpowiedni kapitał, to samo wybranie lokalizacji oraz budynku spełniającego oczekiwania wszystkich domowników wcale nie jest takim prostym zadaniem.

Tylko na pozór wydaje się, że dom to kilka ścian, okna i drzwi. Tymczasem warto zwrócić uwagę na coś więcej. I tak na przykład w dobie naszych czasów mamy dostęp do wielu innowacyjnych rozwiązań, które poprawiają komfort życia i które ułatwiają wykonywanie wielu codziennych czynności. To właśnie dlatego też, wybór inteligentnego domu wydaje się być idealnym rozwiązaniem na długie lata.

Jak się okazuje domy przyszłości są na wyciągnięcie ręki i praktycznie już dziś można nabyć taką nieruchomość. Doskonałym na to przykładem jest osiedle Ventana. Wystarczy zajrzeć na stronę http://www.ventana.pl/inteligentne-domy-fikcja-czy-rzeczywistosc/ by na własne oczy przekonać się czym są inteligentne domy. Prezentowana opcja to swoistego rodzaju połączenie klasyki ze współczesnym wzornictwem i wieloma technologicznymi rozwiązaniami.

Z jednej strony mamy do czynienia z klasycznym osiedlem zlokalizowanym tuż pod miastem, a z drugiej możemy zamieszkać w domu przyszłości. Czym charakteryzują się te rozwiązania i dlaczego warto je wybierać?

Przede wszystkim zastosowane na osiedlu rozwiązania, to bezprzewodowe technologie dzięki którym unikamy kładzenia metrów kabli i montowania dodatkowych gniazd antenowych. Poza tym, systemy są na tyle inteligentne, że można nimi sterować za pomocą telefonów i tabletów. Co bardzo ważne oprogramowanie jest kompatybilne z wieloma urządzeniami, w każdej chwili można je dowolnie konfigurować i wzbogacać. Nie ma również żadnych problemów z dodawaniem dodatkowych sprzętów. Jeśli zaś chodzi o automatykę to dotyczy ona sterowania oświetleniem, roletami, oknami, markizami i bramami garażowymi oraz wjazdowymi.

Montując w samochodzie dodatkowy czujnik możemy zapomnieć o kluczach i pilotach. Bramy będą się automatycznie otwierać kiedy tylko zbliżymy się do posesji. Z kolei otwieranie okien, włączanie światła i ogrzewania o określonych porach jest na tyle intuicyjne, że każdy sobie z tym poradzi. Tak naprawdę system wystarczy raz skonfigurować, a oprogramowanie samo będzie pilnowało wszystkich procesów i w razie potrzeby zostanie uruchomione.

Każdy z domów został wyposażony również w czujniki pożarowe i włamaniowe. Będąc poza posiadłością, dzięki zamontowanym kamerom zawsze można sprawdzić co dzieje się w domu. Jak widać domy przyszłości to nie tylko fikcja, ale rzeczywistość będą w zasięgu każdego z nas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ