Małe szambo przydomowe. Jakie powinno mieć cechy?

0
883

Małe szamba doskonale sprawdzają się w niewielkich gospodarstwach domowych, zamieszkałych przez jedną lub dwie osoby. Jednakże nie tylko ich wielkość jest ważna. Na uwagę zasługują także inne ich cechy, decydujące o ich użyteczności w danym gospodarstwie domowym.

Niewielkie szambo dla małej rodziny

Wielkość szamba powinna być zawsze dopasowywana indywidualnie do danego gospodarstwa domowego, tak, aby spełniało ono oczekiwania mieszkańców i zapewniało im nie tylko komfort użytkowania, ale również niskie koszty obsługi. Z tego względu do małych domów najlepsze są niewielkie zbiorniki, które będą regularnie opróżniane, a jednocześnie nie ulegną przepełnieniu.

Przykładem rozwiązania o adekwatnej wielkości mogą być szamba betonowe 4m3. Są one dedykowane przede wszystkim dwuosobowym gospodarstwom domowym, w których występuje przeciętne miesięczne zużycie wody nie przekraczające 2m3. Dzięki temu nie grożą one zbyt szybkim zapełnieniem i mogą być opróżniane średnio raz w miesiącu. Jednocześnie, koszt ich utrzymania w odpowiednim porządku nie jest zbyt wysoki.

Dodatkową ich zaletą może być to, że niewielkie rozmiary ułatwiają ich usytuowanie na działce. Mogą sprawdzić się nawet na działkach letniskowych, które nie są użytkowane każdego dnia.

Łatwość montażu

Niemniej istotną kwestią jest łatwość montażu szamba. Powinno być ono tak zoptymalizowane i wyważone, aby możliwe było szybkie jego osadzenie w gruncie, bez obawy o wypychanie przez wody gruntowe. W tym względzie najlepiej sprawdzają się szamba betonowe, które dzięki swojej dużej wadze samoistnie zapadają się w ziemi i nie wymagają zalewania podczas instalacji.

Sam montaż także powinien był łatwy i szybkie. Aby maksymalnie ułatwić to zadanie, Szambo Rambo oferuje swoim klientom kompleksową ofertę, w której znajduje się nie tylko zakup zbiornika na nieczystości, ale także jego transport, wykonanie wykopu i cała instalacja. To rozwiązanie dla każdego, kto chciałby w jak najszybszy i najprostszy sposób się z tym uporać.

Wysoka szczelność

Ostatnia, ale nie najmniej ważna kwestia, to wysoka szczelność szamba. Ze względu na to, iż w jego wnętrzu będą znajdować się odpady, które mogłyby skazić środowisko, szczelność zbiornika powinna być priorytetem dla każdego producenta.

Również w tym względzie Szambo Rambo jest liderem na polskim rynku. Oferuje zbiorniki wykonane z mocnego, gładkiego, wibrowanego betonu, w skład którego wchodzą między innymi materiały uszczelniające. Dzięki zastosowaniu dodatkowej, wewnętrznej warstwy ochronnej, staje się ono jeszcze bardziej odprone na przesiąknie.

Dodatkowo, dzięki odlewaniu każdego zbiornika jako jednego elementu, wyeliminowane zostały wszystkie łączenia, które mogłyby się stać przyczyną pęknięć i przecieków. Taka konstrukcja to prawdziwa gwarancja, iż teren nie zostanie skażony.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ