Łóżko

Łóżko w sypialni powinno być nie tylko wygodne, ale i funkcjonalne. Warto wyposażyć je w praktyczne szuflady, które będą pełniły także rolę miejsca do przechowywania pościeli czy ręczników. Dzięki nim można doskonale zagospodarować przestrzeń pod łóżkiem. Takie szuflady mają same zalety, którym warto bliżej się przyjrzeć.

Szuflady pod łóżko – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Szuflady pod łóżko można zastosować zarówno w sypialni, jak i pokoju dziecięcym. Wtedy będą one pełniły rolę miejsca do przechowywania zabawek czy sezonowych ubrań. Dzięki nim utrzymanie porządku w pokoju malucha będzie zdecydowanie łatwiejsze. Wnętrze szuflad pod łóżko można wypełnić specjalnym organizerem, dzięki któremu posegregowanie zawartości nie będzie trudnym zadaniem. Ładnie ułożona pościel czy elementy garderoby nie tylko będą prezentowały się estetycznie i zdecydowanie mniej się pomną, ale także szybkie znalezienie konkretnej rzeczy będzie o wiele łatwiejsze. Można zdecydować się na jedną większą szufladę lub kilka mniejszych. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz posiadanego miejsca.

Są one doskonałą alternatywą dla łóżek z pojemnikami do przechowywania, które wymagają podniesienia, aby się dostać do tej przestrzeni. Szuflady wystarczy tylko wysunąć, aby wyjąć z nich potrzebne rzeczy. Doskonale sprawdzą się głównie w małych mieszkaniach, w których nie ma za wiele miejsca na przechowywanie. Pozwalają one na efektywne wykorzystanie przestrzeni pod łóżkiem. Mogą stanowić więc alternatywę dla komody w niewielkiej sypialni.

Jak wybrać odpowiednie szuflady pod łóżko?

Wybierając odpowiednią szufladę pod łóżko trzeba wziąć pod uwagę kilka jej parametrów. Najbardziej istotny jest jej rozmiar. Szuflada musi być nieco mniejsza niż rama łóżka, aby można było ją swobodnie wsunąć. Można zdecydować się na zamocowanie jej na specjalnych prowadnicach lub wybrać model, który wyposażony jest w praktyczne kółka. Dzięki nim korzystanie z szuflad pod łóżko jest zdecydowanie łatwiejsze.

Kolejnym parametrem, jaki także należy wziąć pod uwagę jest dopasowanie jej kolorystycznie do posiadanego łóżka, aby tworzyły razem spójną całość. Istotne znaczenie ma także materiał, z jakiego wykonana jest rama. Jeśli posiadamy drewniane łóżko, to szuflada także powinna być wykonana z drewna. Pozwoli to zachować elegancki wygląd sypialni. Szuflady są więc rozwiązaniem, które niesie ze sobą wiele korzyści. Szereg zalet sprawia, że zdecydowanie warto jest zdecydować się na ich zakup i użytkowanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ