Lampki ledowe w nowoczesnym mieszkaniu

Bardzo ważnym punktem podczas urządzania mieszkania jest dobór właściwego oświetlenia. Jego wybór powinien być uzależniony od preferencji mieszkańców oraz ogólnego stylu pomieszczeń. Nawet najpiękniejsza lampa może nie wyglądać dobrze, jeżeli będzie gryźć się z pozostałymi elementami otoczenia. Jeżeli zastanawiasz się właśnie nad wyborem oświetlenia do swojego mieszkania, zapoznaj się z kilkoma przedstawionymi poniżej pomysłami. Być może, jeżeli zapoznasz się z różnymi możliwościami, będzie Ci łatwiej podjąć decyzję.

Lampy LED na suficie

Ciekawą propozycją na oświetlenie salonu lub kuchni są lampy LED umieszczone na suficie. Rozwiązanie to stało się popularne szczególnie w ostatnich latach, ponieważ wygląda bardzo nowocześnie i daje oryginalne możliwości. Jednym ze sposobów na ułożenie lampek jest obudowanie ich płytami regipsowymi. W ten sposób możemy stworzyć na środku sufitu instalację oświetleniową w formie kwadratu, gwiazdy czy koła. Innym rozwiązaniem jest rozlokowanie punktów świetlnych przy ścianach. Chociaż w przypadku kuchni czy salonu położone w ten sposób lampy LED sprawdzą się dobrze w roli oświetlenia głównego, możemy zdecydować się także na uzupełnienie ich jedną lub kilkoma lampami wiszącymi w centralnym punkcie. Dzięki temu, w zależności od potrzeb, będziesz mógł zapalać lampy LED lub lampy wiszące, co dodatkowo przełoży się na komfort korzystania z pomieszczenia.

Lampy LED z płytą pleksi

Nieco inną wariacją na temat lampek ledowych na suficie jest umocowanie ich w towarzystwie pleksi. Obudowa sufitowa z pleksi występuje w różnych kolorach, co daje spore możliwości aranżacyjne. Oprócz tradycyjnej bieli, występują również płyty czarne, czerwone lub z obrazkami. Dzięki kolorowym nadrukom, Twój sufit może wyglądać jak oświetlone akwarium, gwiaździste niebo czy słoneczny bajkowy ogród. Chociaż takie rozwiązanie będzie cudownie wyglądać w pokoju dziecka, w takim przypadku najlepiej będzie się zdecydować na wspomagające oświetlenie lampy wiszące. Lampki LED znajdujące się pod płytą z nadrukiem, mogą nie dawać wystarczającej ilości światła do zabawy czy innych codziennych czynności dziecka. Z tego powodu lampy wiszące wydają się być niezbędne w dziecięcym pokoju. Inspirujące formy lamp wiszących znajdziesz na https://podsufitem.pl/pol_m_oswietlenie-wewnetrzne_lampy-sufitowe_lampy-wiszace-1665.html

Lampki ledowe w nowoczesnym mieszkaniu mogą zostać umieszczone również na ścianie w pobliżu kącika telewizyjnego lub na lustrze w stylu Hollywood. Poza tym, są to też światełka wykorzystywane w różnego rodzaju ozdobnych lampkach. Często występują w postaci sznurka z punktami świetlnymi, który dobrze wygląda w towarzystwie modnych cotton balls.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ