Panele winylowe

0
3654

Stojąc przed wyborem podłogi można poczuć lekki zawrót głowy. Wzory, kolory, materiały, metody montażu- jest ich tak wiele, że w gąszczu dostępnych produktów można się zagubić. Jest to bardzo ważny wybór z perspektywy czasu, gdyż podłoga będzie nam towarzyszyła codziennie przez wiele lat. Musi spełniać wiele funkcji, by wpasowała się w nasze wnętrze i przetrwała codzienne użytkowanie.

W zależności od pomieszczenia w jakim zamierzamy wybierać podłogę, mamy różne opcje do wyboru. Drewniane deski, gres, dywan, wykładzina, panele drewniane czy panele winylowe. Na przykład nie użyjemy podłogi z wykładziną w pomieszczeniu wilgotnym, jak łazienka, ani nie położymy gresu w sypialni, gdzie podłoga powinna być ciepła i przyjemna. Do pomieszczeń wilgotnych, jak i suchych idealnie sprawdzą się podłogi winylowe. Jest to stosunkowo nowy produkt, który ma bardzo szerokie zastosowanie w pomieszczeniach, podłoga ta jest bardzo trwała i wytrzymała. Największą zaletą podłóg winylowych jest ich lekkość i niezwykła łatwość montażu. Panele winylowe bardzo łatwo przycinać za pomocą zwykłego nożyka do tapet, bez potrzeby używania pił lub tarcz. Są lekkie, w porównaniu do paneli drewnianych czy desek, oraz cieńsze. Nie wpływa to jednak na ich trwałość, ponieważ materiały z jakich zostały wykonane są bardzo solidne.

Panele są bardzo odporne na ścieranie, wilgoć, plamy czy zarysowania. W sytuacjach kryzysowych, jak np. zalanie mieszkania – nie ma potrzeby wymiany całej podłogi, jak w przypadku paneli drewnianych czy desek- które pęcznieją pod wpływem wody. Choć materiał nie jest naturalny, to powłoka, którą pokryte są panele, imituje świetnie drewno i nie sposób odróżnić, czy podłoga jest winylowa czy drewniana. Szybki montaż możliwy jest dzięki zakończeniu na pióro-wpust. Na przykład panele winylowe Quick-step posiadają bardzo innowacyjną metodę układania ‚na klik’, która sprawia, że ułożenie podłogi w pomieszczeniu zajmie zaledwie jedno popołudnie. Wybór takiej podłogi będzie na pewno świetną decyzją na lata.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ