kwiaty ogrodowe wieloletnie niskie

Kwiaty ogrodowe wieloletnie niskie są rzeczywiście dobrym wyborem jak i ciekawym tematem do rozmowy. Dlatego też dzisiejszym tematem artykułu będą właśnie te typy kwiatów. Jesteśmy pewni, że po lekturze tego artykułu będziecie w stanie zdecydować czy tego typu kwiaty to dobry wybór.

kwiaty ogrodowe wieloletnie niskie

Kwiaty ogrodowe wieloletnie niskie – czym one tak właściwie są?

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, jest oczywiście udzielnie odpowiedzi na pytanie, czym są kwiaty ogrodowe  niskie. Do kwiatów ogrodowych wieloletnich zalicza się powszechnie wieloletnie rośliny zielne. Nazwę byliny ogrodowe należy traktować jako skrócony termin umowny. Pełna nazwa powinna brzmieć: byliny ozdobne, zimujące w gruncie, ponieważ w użyciu jest wiele popularnych bylin nie znoszących mrozów jak begonie, dalie, kanny. Należy mieć ten aspekt pod uwadze, kiedy zdecydujemy się na zakup bylin. Dlatego, że wiele osób wychodzi z założenia, że każda bylina będzie w stanie wytrzymać na zimowym gruncie. Niestety tak nie jest. Wiele z nich nie radzi sobie z surowymi warunkami i zwyczajnie obumierają. Mamy nadzieje, że będziecie mieli ten aspekt na uwadze. Aczkolwiek warto zwrócić uwagę na fakt, że kwiaty ogrodowe wieloletnie wysokie, cechują się przede wszystkim, niezwykłą arią kolorów. Jest ona w stanie sprawić, że każdy ogród będzie wyglądał przepięknie. To co je wyróżnia na tle innych kwiatów ogrodowych wieloletnich, jest fakt że są one niskie. Innymi słowy zmieszczą się nawet w relatywnie małych rabatach.

Dlaczego warto zdecydować się na kwiaty ogrodowe wieloletnie niskie

Kwiaty ogrodowe wieloletnie niskie eliminują problem dodatkowych nasadzeń (np. późną wiosną lub pod koniec lata). Dzięki nim ogród jest dekoracyjny niemal przez cały sezon. W wielu przypadkach są to jednocześnie rośliny łatwe w uprawie. Pytanie jakie zapewne się wam nasuwa, to jakie są to byliny wieloletnie długo kwitnące? Według nas na prowadzenie wychodzą:

  1. Płomyk szydlasty – Płomyk szydlasty (Phlox subulata) to niski, wieloletni kwiat ogrodowy osiągający 12 cm wysokości, z pędami gęsto ulistnionymi. Wiosną pokrywa się masą kwiatów w zależności od odmiany: białych, różowych, fioletowych, szaroniebieskawych. Płomyk szydlasty jest niewymagającą byliną, dobrze sprawdzającą się w ogrodzie skalnym.
  2. Gęsiówka Kaukaska – to poduszkowa, zimozielona, niska bylina osiągająca zaledwie 10 cm wysokości. Ma szarozielone liście i pojawiające się w marcu białe kwiatostany. Gęsiówka kaukaska kwitnie bardzo obficie, preferując gleby przepuszczalne i wapienne. Występuje w wielu ciekawych odmianach o pełnych kwiatach np. ‚Plena’ lub ciekawie obrzeżonych liściach np. ‚Variegata’.

 

 

 

[Głosów:3    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKwiaty rabatowe
Następny artykułChoroby ogórków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ