kwiaty rabatowe

Kwiaty rabatowe, jak zapewne wiecie, wielu ogrodników decyduje się na to aby posiadać w swoim ogródku rabaty. Rabaty, pozwalają nam na stworzenie ciekawych kompozycji kwiatowych, które mogą wpłynąć pozytywnie na wygląd ogródka.

kwiaty rabatowe

Czym tak właściwie są kwiaty rabatowe?

Faktem jest, że jeżeli ktoś na co dzień nie zajmuje się ogrodnictwem, to nie będzie wiedział czym tak właściwie są rabaty kwiatowe. Dlatego też śpieszymy z wyjaśnieniem. Otóż rabaty kwiatowe stanowią podstawowy element  ogrodu. Dobrze zaprojektowane, zachwycają bogactwem, harmonią, pięknem trafnie dobranych roślin. Rabata kwiatowa  to zazwyczaj pas, mniej lub bardziej regularny,  zagospodarowanej powierzchni w ogrodzie. Rabaty zazwyczaj tworzone są przy ogrodzeniach, murach, budynkach,  a także altanach, ścieżkach itp. Innymi słowy są to te piękne, rzędy roślin, które widzicie na przykład na podwórku u sąsiada. Pod warunkiem, że rabaty są oczywiście dobrze zrobione. No i tutaj pojawia się kolejny problem. Mianowicie to, że nie zawsze osoby zainteresowane tematyką rabat, są w stanie wykonać je w odpowiedni sposób. A niestety, złe wykonanie kwiatów rabatowych, zamiast upiększyć nasz ogród, sprawi że będzie on straszył lepiej niż dekoracje hallowenowe.

kwiaty rabatowe

Łatwo można zepsuć konstrukcję rabat kwiatowych

Bardzo często w ogrodach możemy zaobserwować rabaty nieprzemyślane, mało spójne, pełne chaosu, bez harmonii, miękkości, klimatu, które negatywnie wpływają na odbiór całości ogrodu. Nie da się ukryć, że przy planowaniu rabat kwiatowych, niezbędna jest przynajmniej podstawowa wiedza z zakresu biologii i wymagań roślin, które  wykorzystane będą na danej rabacie kwiatowej. Niestety, ale bez odpowiedniej wiedzy w tym zakresie nie będziecie po prostu w stanie stworzyć odpowiedniej kompozycji kwiatowej. Dlatego tak ważne jest, abyście posiadali odpowiednią wiedzę w tym zakresie lub po prostu wybrali kogoś, kto zna się na tym temacie.

kwiaty rabatowe

Rabaty są zróżnicowane

Jednym z największych atutów rabat kwiatowych jest to, że są one niezwykle zróżnicowane. Rabaty zależnie od wyobraźni tworzącego, mogą być niezwykle zmienne, nie mniej jednak do najpopularniejszych rabat zaliczymy rabatę uniwersalną, rabatę bylinową, rabatę z roślinami jednorocznymi, rabatę z roślinami cebulowymi, barwną rabatę, rabatę skalną, rabatę jednogatunkową, rabatę monochromatyczną, rabatę zacienioną, rabatę słoneczną. Jeżeli chcecie żeby was ogród prezentował się naprawdę pięknie, to zdecydowanie się na kwiaty rabatowe będzie dobrym wyborem. Musicie jedynie pamiętać o tym, aby zachować odpowiednią kompozycję.

[Głosów:2    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ