Krzesło do biurka

Zakup krzesła obrotowego przez wiele osób może być uważany za banalny- w końcu to tylko krzesło do biurka. Pamiętaj, że nic bardziej mylnego, ponieważ dobrze wybrane, dopasowane oraz kupione krzesło obrotowe to inwestycja w zdrowie nie na miesiąc, a na lata. Dobrze dopasowane, ergonomiczne oraz wygodne krzesło do biurka zwiększa efektywność, a także komfort podczas użytkowania. Jeśli nie jesteś pewny/a, jak dopasować do swoich potrzeb krzesło obrotowe, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

  1. Na co zwrócić uwagę wybierając krzesło do biurka?
  2. Oparcie krzesła do biurka
  3. Siedzisko krzesła do biurka
  4. Materiał krzesła do biurka
  5. Funkcjonalność krzesła do biurka
  6. Regulacja a ergonomia krzesła do biurka

Na co zwrócić uwagę wybierając krzesło do biurka?

Kto z nas nie zna tego koszmaru, który zgotowało nam niewygodne krzesło do biurka. Złe krzesło obrotowe potrafi zepsuć humor, a także zniszczyć przyjemność z pracy czy gry na komputerze. Na co zwrócić uwagę wybierając krzesło do biurka? Przede wszystkim na Twoją wygodę. Niektórzy preferują twardsze siedzisko, a inni bardziej miękkie – dopasuj krzesło obrotowe do swojej wygody. Zwróć uwagę na wysokość biurka, przy którym będzie stało krzesło obrotowe, a także wysokość poręczy. Krzesło obrotowe powinno móc swobodnie wsunąć się pod biurko, gdy na nim siedzisz, a z kolei poręcze powinny umożliwiać Ci swobodne pisanie. Niezwykle ważny jest także materiał, z którego wykonane jest krzesło do biurka, możliwość regulacji wysokości siedziska, a także możliwość pochylenia oparcia. Zwróć uwagę, aby Twoje krzesło do biurka posiadało także zagłówek, który pozwoli odpocząć mięśniom Twojej szyi, gdy spędzasz długie godziny w biurze czy przed monitorem. Ostatnie aspekt, na który powinieneś/aś zwrócić uwagę, to styl, w jakim jest wykonane krzesło obrotowe. Zupełnie inne sprawdzi się w Sali konferencyjnej, a inne w biurze czy domu.

Oparcie krzesła do biurka

Krzesło do biurka powinno być wyposażone w oparcie, które pozwoli Ci na swobodne ruchy. Twoje krzesło obrotowe powinno mieć możliwość regulacji kąta nachylenia względem siedziska, co umożliwi Ci swobodna manipulacje, gdy określona pozycja nie będzie dla Ciebie komfortowa. Jeśli wiesz, że spędzasz wiele godzin przy biurku, zwróć uwagę, aby Twoje krzesło obrotowe posiadało zagłówek. Umożliwi Ci on odpoczynek podczas pracy przy biurku. Jeśli, tak jak ja, doświadczasz bólu w okolicy dołu pleców/ lędźwi, zainwestuj w krzesło obrotowe, które wyposażone jest w specjalny element wspierający odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Dzięki temu możesz pożegnać się z bólem krzyża wynikającym z niewygodnej pozycji siedzenia.

Siedzisko krzesła do biurka

Krzesło obrotowe może być wyposażone w bardziej miękkie lub twarde siedzisko, dlatego też musisz sam/a najpierw zastanowić się, jakie siedzisko będzie dla Ciebie najwygodniejsze. Standardowe krzesło obrotowe wyposażone jest w element przypominający poduszkę, który pozwala Ci na swobodną pracę. Możesz jednak zdecydować się na siedzisko, które nie posiada dodatkowych elementów miękkich. Musisz jednak uwzględnić, że wielogodzinna praca na twardym siedzisku może być po prostu niekomfortowa.

Materiał krzesła do biurka

Producenci prześcigają się w pomysłach na materiał, z jakiego wykonane jest krzesło obrotowe. Elementy chromowane, stalowe, z tworzywa sztucznego, skórzane, a nawet eco- skóra to tylko kilka z szerokiej oferty producentów. Jeśli zależy Ci, aby krzesło służyło przez wiele lat, zastanów się najpierw, gdzie krzesło będzie stać. Krzesło obrotowe w biurze restauracji lepiej się sprawdzi, gdy będzie wykonane z materiału, który łatwo się czyści. Z kolei krzesło w biurze CEO przedsiębiorstwa powinno wyglądać elegancko, a jednocześnie być wygodne, dlatego dobrze sprawdzi się eco- skóra. Z kolei krzesło do biurka pracowników biurowych powinno przede wszystkim być funkcjonalne i wygodne, ponieważ to właśnie tam spędzają oni największą część czasu.

Funkcjonalność krzesła do biurka

Krzesło obrotowe powinno być przede wszystkim użyteczne, komfortowe i funkcjonalne. Oznacza to, że powinno posiadać możliwość regulacji wysokości siedziska, regulację kąta nachylenia oparcia, dopasowane wysokością poręcze, a także powinny posiadać zagłówek. Tak przedstawia się funkcjonalność typowego krzesła do biurka. Mamy jednak jeszcze inne rodzaje, dzięki czemu krzesło obrotowe zostało w pełni pokochane. Krzesło obrotowe do wyspy w części wspólnej biura  może być bardziej stylowe, eleganckie, a także nie musi być wyposażone w zagłówek czy poręcze. Jak widać – rodzaj krzesła obrotowego zależy od jego przyszłego zastosowania.

Regulacja a ergonomia krzesła do biurka

Ergonomiczne krzesło obrotowe pozwala na zmiany pozycji Pracownika w ciągu dnia pracy. Dzięki temu pracownika nie dręczą bóle pleców, a w konsekwencji jest bardziej wydajny. Zastanów się, Pracodawco, czy nie lepiej jednorazowo zainwestować w ergonomiczne krzesło do biurka, zamiast co miesiąc uzyskiwać niższe zyski wynikające z braku wygody?

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wybrać szafę do sypialni?
Następny artykułJak wybrać krzesła ogrodowe?
Redakcja PolskiDom.com.pl

Studiuję projektowanie wnętrz na jednej z najlepszych uczelni w kraju. Mój cel to zostać świetną projektantką wnętrz w stylu skandynawskim, który uwielbiam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ