krzesła ogrodowe

Pomimo że sezon letni powoli dobiega końca, temat krzeseł ogrodowych pozostaje aktualny. Trudno sobie bez nich wyobrazić odpoczynek, rodzinne obiady czy wieczorne grille. I chociaż na co dzień nie zwracamy na nie uwagi, warto przyjrzeć im się bliżej. Wcześniej czy później nowe krzesła ogrodowe mogą nam się przydać. Na co zwracać uwagę podczas ich zakupu? Który materiał wykonania wybrać? Na te i inne pytania odpowiemy poniżej.

  • Krzesła ogrodowe – wygląd krzeseł, na który warto postawić
  • Materiał wykonania krzeseł ogrodowych – który jest najlepszy?
  • Krzesła ogrodowe składane – plusy i minusy
  • Jak dbać o krzesła ogrodowe?

Krzesła ogrodowe – wygląd krzeseł, na który warto postawić

Wybór krzeseł ogrodowych wydaje się pozornie prosty. Jeśli jednak zagłębimy się w temat, szybko okaże się, iż ilość czynników, które warto brać pod uwagę przy okazji ich zakupu, mocno ten wybór utrudnia. Bez wątpienia ogrodowe krzesła muszą być wygodne. W przeciwnym razie siedzenie w ogrodzie nie będzie przyjemnością i relaksem a udręką. Istotny jest również wygląd krzeseł, zarówno ich kształt, materiał, z którego zostały wykonane jak i kolor, powinny pasować do pozostałych mebli. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, producenci bardzo często oferują gotowe zestawy składające się ze stołu i krzeseł.

Z punktu widzenia nas, jako użytkownika niezwykle istotne jest, aby krzesła do ogrodu były nie tylko wygodne, ale nie odbiegały od reszty ogrodowego wyposażenia. Przykład – jeśli zainwestujemy w solidny, dobrej jakości stół, tanie i plastikowe krzesła będą przy nim wyglądały fatalnie.

Materiał wykonania krzeseł ogrodowych – który jest najlepszy?

Dokonując zakupu krzeseł ogrodowych, oprócz ich kształtu należy zwrócić uwagę na to z czego są wykonane.

Do wyboru mamy zazwyczaj trzy materiały:

– drewno,
– aluminium,
– plastik

Przyjrzyjmy się pokrótce każdemu z nich.

Drewno – bez wątpienia bardzo chętnie wybierane ze względu na swój atrakcyjny wygląd. Ogrodowe krzesła i stoły z drewna niemal zawsze stanowią ozdobę ogrodu. Z miejsca stają się częścią przyrody, drzew, krzewów w odróżnieniu choćby od ich plastikowych wersji. Nowoczesne meble pokryte odpowiednią farbą są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Dodatkowo ich plusem jest to, iż duża część mebli drewnianych występuje w wersji składanej.

Aluminium to materiał niezwykle lekki, względnie tani i bardzo odporny na działanie czynników atmosferycznych.

Krzesła ogrodowe wykonane z aluminium są alternatywą dla wersji plastikowych. Pomimo że mogą sprawiać wrażenie dość surowych, twardych producenci dbają, aby za sprawą poduszek w kolorowe wzory nadać im więcej miękkości. Pamiętajmy, że ogrodowe krzesła mają być przede wszystkim wygodne. Materiał, z którego są wykonane, jest bez wątpienia kwestią drugorzędną.

Plastik powszechnie uważany za tani i nietrwały nie jest aż tak zły, za jaki się powszechnie uważa. Współczesny plastik to bowiem już nie to samo tworzywo co kiedyś. Obecnie stosowane dodatki do tworzyw czynią je o wiele trwalszym na złamania, a stosowane farby skutecznie chronią kolorowe krzesła przed promieniowaniem UV.

Poza tym również wśród plastikowych mebli panuje duża konkurencja. To sprawia, że ogrodowe krzesła mogą być całkiem rozsądnym zakupem, który nie uszczupli nadmiernie naszego budżetu.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, który z materiałów jest najlepszy. Każdy z nich ma swoje zalety.

Bez wątpienia istotnym atutem może być w tym wypadku cena. Przy zakupie kompletu drewnianych mebli ogrodowych należy liczyć się ze sporym wydatkiem. Nie oznacza to jednak, iż meble z aluminium z dobranymi poduszkami nie będę spełniały swojej roli równie dobrze. Nie należy za to kierować się najniższą ceną. Pamiętajmy, że dokupujemy zakupu na lata. Jeśli część krzeseł ulegnie szybkiemu zniszczeniu, czeka nas i tak wymiana wszystkich. Łączenie różnych rodzajów krzeseł nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Bogatą ofertę mebli ogrodowych można znaleźć na stronie
https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/meble-i-dekoracje-ogrodowe/meble-ogrodowe/krzesla.html

Krzesła ogrodowe składane – plusy i minusy

Krzesła składane mają głównie plusy. Głównymi są mniejsza powierzchnia, którą zajmują i łatwość transportu.

Bez problemu wrzucimy kilka sztuk do bagażnika i przywieziemy na działkę. Składane krzesła do ogrodu produkowane są zazwyczaj z drewna lub aluminium. Na korzyść tych drugich przemawia większa odporność na wilgoć. Minusem składanych krzeseł bywa ich wygoda. Nieco inna konstrukcja sprawia, iż dla niektórych osób tracą one nieco ze swojej ergonomiczności. Ponadto wprowadzenie nawet drobnych elementów pozwalających na ich składanie rodzi obawy o ich zużycie, a tym samym skrócenie ich żywotności wobec tradycyjnych krzeseł.

Jak dbać o krzesła ogrodowe?

Krzesła ogrodowe podobnie jak stoły, po całym sezonie mogą wymagać pewnych zabiegów kosmetycznych.

Pomimo że obecnie produkowane meble są zabezpieczane specjalnymi preparatami, szczególnie drewniane krzesła do ogrodu mogą wymagać okresowej impregnacji.

Nowoczesne preparaty skutecznie chronią drewno przed wchłanianiem wody czy przed grzybami, o które nietrudno w ogrodzie. Na zimę należy schować drewniane meble w suchym miejscu możliwie z dala od wilgoci. Te proste środki pozwolą nam cieszyć się nimi przez lata.

Posiadając meble plastikowe czy aluminiowe, nasza kosmetyka może ograniczać się do przetarcia ich mokrą szmatką raz na jakiś czas. Nie są dla nich groźne ani wilgoć, ani rdza. To bez wątpienia ich spory atut.

Mamy nadzieję, że powyższy tekst, pomimo iż nie wyczerpał w pełni tematu, będzie pomocny dla osób, które rozważają zakup nowych krzeseł ogrodowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ